Počkejte prosím chvíli...
stdClass Object
(
  [nazev] => 
  [adresa_url] => 
  [api_hash] => 
  [seo_desc] => 
  [jazyk] => 
  [jednojazycny] => 
  [barva] => modra
  [indexace] => 1
  [obrazek] => 
  [ga_force] => 
  [secureredirect] => 1
  [google_verification] => UOa3DCAUaJJ2C3MuUhI9eR1T9ZNzenZfHPQN4wupOE8
  [ga_account] => UA-10822215-6
  [ga_domain] => 
  [gtm_id] => 
  [gt_code] => 
  [kontrola_pred] => 
  [omezeni] => 
  [pozadi1] => 
  [pozadi2] => 
  [pozadi3] => 
  [pozadi4] => 
  [pozadi5] => 
  [robots] => 
  [htmlheaders] => 
  [iduzel] => 39375
  [platne_od] => 06.03.2020 09:06:00
  [zmeneno_cas] => 06.03.2020 09:11:56.124827
  [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Antonín Mareš
  [canonical_url] => 
  [idvazba] => 41885
  [cms_time] => 1631915977
  [skupina_www] => Array
    (
    )

  [slovnik] => stdClass Object
    (
      [preloader] => Počkejte prosím chvíli... 
      [logo_href] => /
      [logo] => 
      [logo_mobile_href] => /
      [logo_mobile] => 

uchi.vscht.cz

[google_search] => 001523547858480163194:u-cbn29rzve [social_fb_odkaz] => [social_tw_odkaz] => [social_yt_odkaz] => [intranet_odkaz] => [intranet_text] => [mobile_over_nadpis_menu] => Menu [mobile_over_nadpis_search] => Hledání [mobile_over_nadpis_jazyky] => Jazyky [mobile_over_nadpis_login] => Přihlášení [menu_home] => Domovská stránka [paticka_mapa_odkaz] => [paticka_budova_a_nadpis] => BUDOVA A [paticka_budova_a_popis] => Rektorát, oddělení komunikace, pedagogické oddělení, děkanát FCHT, centrum informačních služeb [paticka_budova_b_nadpis] => BUDOVA B [paticka_budova_b_popis] => Věda a výzkum, děkanát FTOP, děkanát FPBT, děkanát FCHI, výpočetní centrum, zahraniční oddělení, kvestor [paticka_budova_c_nadpis] => BUDOVA C [paticka_budova_c_popis] => Dětský koutek Zkumavka, praktický lékař, katedra ekonomiky a managementu, ústav matematiky [paticka_budova_1_nadpis] => NÁRODNÍ TECHNICKÁ KNIHOVNA [paticka_budova_1_popis] => [paticka_budova_2_nadpis] => STUDENTSKÁ KAVÁRNA CARBON [paticka_budova_2_popis] => [paticka_adresa] => VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
[paticka_odkaz_mail] => mailto:cejkovaj@vscht.cz [zobraz_desktop_verzi] => zobrazit plnou verzi [social_fb_title] => [social_tw_title] => [social_yt_title] => [aktualizovano] => Aktualizováno [autor] => Autor [social_in_odkaz] => [drobecky] => Nacházíte se: [den_kratky_0] => [novinky_kategorie_1] => [novinky_kategorie_2] => [novinky_kategorie_3] => [novinky_kategorie_4] => [novinky_kategorie_5] => [novinky_archiv_url] => /novinky [novinky_servis_archiv_rok] => [novinky_servis_nadpis] => [novinky_dalsi] => Další novinky [novinky_archiv] => Archiv novinek [novinky_servis_kategorie_vse] => vše [novinky_servis_archiv_submit] => Filtrovat [archiv_novinek] => Archiv novinek [more_info] => [den_kratky_1] => [den_kratky_5] => [zobraz_mobilni_verzi] => zobrazit responzivní verzi [den_kratky_3] => [den_kratky_6] => [dokumenty_kod] => Kód [dokumenty_nazev] => Název dokumentu [dokumenty_platne_od] => Platné od [dokumenty_platne_do] => Platné do [den_kratky_4] => [den_kratky_2] => [nepodporovany_prohlizec] => [stahnout] => [novinka_publikovano] => Publikovano: [novinka_datum_konani] => Datum konani: [social_li_odkaz] => ) [poduzel] => stdClass Object ( [39415] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [39419] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 39419 [canonical_url] => //new-uchi.vscht.cz/39415/39419 [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[menu-main] [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [50931] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 50931 [canonical_url] => _clone_ [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) [50928] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 50928 [canonical_url] => _clone_ [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 39415 [canonical_url] => //new-uchi.vscht.cz/39415 [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[cs]/39415 [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [39416] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [39422] => stdClass Object ( [nazev] => Úvodní stránka [seo_title] => Úvodní stránka [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => [obrazek] => [ogobrazek] => [pozadi] => [obsah] => [urlnadstranka] => [iduzel] => 39422 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /home [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_novinky [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [50953] => stdClass Object ( [nazev] => Ústav chemického inženýrství [seo_title] => O ústavu [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [perex] => [ikona] => logo [obrazek] => [pozadi] => [obsah] =>

O ústavu

Ústav chemického inženýrství patří mezi největší ústavy Fakulty chemicko-inženýrské. Zajišťuje výuku mnoha předmětů bakalářského i magisterského studijního cyklu, nabízí i řadu předmětů pro posluchače doktorského studijního programu. Široce rozkročeny jsou i výzkumné aktivity ústavu – od tradičních chemicko-inženýrských témat (sdílení hmoty v kolonových aparátech, optimalizace technologických procesů, katalytické reaktory a polymerace) sahají až k nově etablovaným směrům typu mikrofluidní zařízení, bioinženýrské aplikace, příprava a aplikace nanočástic, energetické aplikace a další.

Studentům ústav nabízí možnost spolupráce na vybraných výzkumných projektech, a to i nad rámec bakalářské / diplomové či disertační práce. Velkou výhodou absolventů chemického inženýrství je jejich univerzálnost. Ve světě i u nás patří chemičtí inženýři k nejlépe honorovaným inženýrským profesím a při volbě zaměstnání nemají problémy.

Historie Ústavu chemického inženýrství

Na VŠCHT Praha, jako na prvním pracovišti v Československu, se chemické inženýrství jako předmět začalo vyučovat od roku 1950. V roce 1951 byl zde založen Ústav provozního inženýrství, později Katedra procesů a aparátů a nyní Ústav chemického inženýrství (ÚCHI). Zásluhu na založení tohoto progresivního oboru mají Prof. G. L. Standart, Dr.Sc. (původem z USA) a Prof. Ing. H. Steidl, Dr.Sc. Chemické inženýrství má proto na VŠCHT Praha tradici 70 let a v současné době tvoří nedílnou součást tzv. společného základu u všech studijních oborů na VŠCHT Praha.

Co je chemické inženýrství?

Chemické inženýrství se tradičně zabývá zejména procesy (bio)chemického charakteru, např. jejich návrhy a optimalizací z hlediska technologického, ekologického a ekonomického, analýzami jejich bezpečnosti a spolehlivosti aj. Metodiky chemického inženýrství ve spojení s nejmodernějšími nástroji informatiky a výpočetní techniky umožňují efektivní řešení současných i budoucích problémů zejména chemického, biochemického a farmaceutického průmyslu, ekologie, energetiky a materiálového inženýrství. Moderní chemické inženýrství má záběr mnohem širší a nachází řadu aplikací i v oborech jako jsou např. biotechnologické procesy, tkáňové, genetické a biochemické inženýrství.

Pedagogická činnost ústavu

Ústav chemického inženýrství je hlavním garantem bakalářských studijních programů Nano a mikrotechnologie v chemickém inženýrství a Chemické inženýrství a bioinženýrství, zajišťuje výuku řady základních předmětů chemicko-inženýrského kurikula i pro další studijní programy v rámci VŠCHT Praha. Na ústavu jsou každoročně vypracovávány desítky kvalitních bakalářských prací.

V rámci magisterského studia ústav zajišťuje studijní program Chemické inženýrství a bioinženýrství a řadu předmětů povinných, povinně volitelných či volitelných pro další magisterské studijní programy. Při výuce ve studiu oboru se plně uplatňuje kreditní systém, takže si posluchač může své vzdělání do značné míry uzpůsobit dle svých preferencí. Požaduje se pouze, aby si mezi povinnými, a skupinami volitelných předmětů vybral tak, že splňuje požadovaný počet kreditů. Kromě chemicko-inženýrsky orientovaných předmětů prohlubujících teoretický základ daného oboru je v nabídce i skupina předmětů zabíhajících do jiných oborů (mikro- a nanotechnologie, biotechnologie, fyzikální chemie, ekonomika, atd.) a skupina předmětů zaměřených na zvládnutí práce s výpočetní technikou a standardním programovým vybavením jako jedním z významných nástrojů chemického inženýra. Všeobecný přehled a samostatná experimentální i teoretická práce se upevňují v laboratořích oboru, exkurzích a odborné praxi. V závěru magisterského studia vypracovává každý student diplomovou práci, která má charakter základního nebo aplikovaného výzkumu teoretického či experimentálního, silně jsou zastoupena témata související s matematickým modelováním procesů.

Zájemci o doktorské studium si mohou vybrat téma, pracoviště a vedoucího. Vědecká příprava trvá zpravidla 4 roky, během ní je třeba složit 3-6 zkoušek z jednotlivých předmětů, zkoušku z angličtiny a rigorózní zkoušku. K tomu ještě náleží sepsání a obhájení doktorské disertační práce, která má prokázat schopnost samostatné vědecké práce.

Studenti a výzkum na ÚCHI

Studenti se podílejí na výzkumu na našem ústavu často již od 2. ročníku bakalářského studia. Nejpozději ve 3. ročníku si vybírají téma bakalářské práce, přičemž nabídka témat je velice široká zejména pro studenty studijních programů Chemické inženýrství a bioinženýrství, Chemie a Nano- a mikrotechnologie pro chemické inženýrství a zahrnuje možnost práce experimentální i teoretické, včetně možnosti práce na špičkových přístrojích a seznámení s pokročilými technikami matematického modelování apod. Většina studentů poté pokračuje studiem magisterského program Chemické inženýrství a bioinženýrství, přičemž v rámci studia postupně roste podíl samostatné odborné práce v některé z výzkumných skupin na ústavu. Pro zájemce o akademickou i R&D kariéru nabízíme i doktorský program Chemické inženýrství.

Studentská vědecká konference

Studentská vědecká konference (SVK) je studentská soutěž, na níž studenti bakalářského i magisterského studia prezentují výsledky své výzkumné práce. Soutěž se koná každoročně druhé polovině v listopadu a na tento den je vyhlášen Rektorský den. Na našem ústavu je otevíráno 6 - 8 sekcí, kde soutěžící studenti prezentují své práce formou přednášek. Tyto příspěvky jsou hodnoceny komisemi složenými z pedagogů ústavu a zástupců průmyslové sféry. Nejlepší práce ve všech sekcích jsou odměňovány finančně, na odměnách se pravidelně podílejí i naši průmysloví partneři.

Informace pro uchazeče u studium

Pokud uvažujete o studiu programů zajišťovaných naším ústavem, přihlaste se ke studiu na Fakultu chemicko-inženýrskou VŠCHT. Nabízíme kvalitní inženýrský základ se širokými možnostmi uplatnění! Posluchači se mohou již v raných fázích studia podílet na experimentálním i teoretickém výzkumu, budou využívat špičkovou techniku i programové vybavení.

[urlnadstranka] => [iduzel] => 50953 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /onas [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_galerie [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [50954] => stdClass Object ( [nazev] => Studium [seo_title] => Studium [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] => [urlnadstranka] => [obrazek] => [iduzel] => 50954 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studium [sablona] => stdClass Object ( [class] => boxy [html] => [css] => [js] => $(function() { setInterval(function () { $('*[data-countdown]').each(function() { CountDownIt('#'+$(this).attr("id")); }); },1000); setInterval(function () { $('.homebox_slider:not(.stop)').each(function () { slide($(this),true); }); },5000); }); function CountDownIt(selector) { var el=$(selector);foo = new Date; var unixtime = el.attr('data-countdown')*1-parseInt(foo.getTime() / 1000); if(unixtime<0) unixtime=0; var dnu = 1*parseInt(unixtime / (3600*24)); unixtime=unixtime-(dnu*(3600*24)); var hodin = 1*parseInt(unixtime / (3600)); unixtime=unixtime-(hodin*(3600)); var minut = 1*parseInt(unixtime / (60)); unixtime=unixtime-(minut*(60)); if(unixtime<10) {unixtime='0'+unixtime;} if(dnu<10) {unixtime='0'+dnu;} if(hodin<10) {unixtime='0'+hodin;} if(minut<10) {unixtime='0'+minut;} el.html(dnu+':'+hodin+':'+minut+':'+unixtime); } function slide(el,vlevo) { if(el.length<1) return false; var leva=el.find('.content').position().left; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; var cislo=leva/sirka*-1; if(vlevo) { if(cislo+1>pocet) cislo=0; else cislo++; } else { if(cislo==0) cislo=pocet-1; else cislo--; } el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } function slideTo(el,cislo) { if(el.length<1) return false; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; if(cislo<0 || cislo>pocet) return false; el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } [autonomni] => 1 ) ) [50955] => stdClass Object ( [nazev] => Věda a výzkum [seo_title] => Věda a výzkum [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] => [urlnadstranka] => [obrazek] => [iduzel] => 50955 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /veda [sablona] => stdClass Object ( [class] => boxy [html] => [css] => [js] => $(function() { setInterval(function () { $('*[data-countdown]').each(function() { CountDownIt('#'+$(this).attr("id")); }); },1000); setInterval(function () { $('.homebox_slider:not(.stop)').each(function () { slide($(this),true); }); },5000); }); function CountDownIt(selector) { var el=$(selector);foo = new Date; var unixtime = el.attr('data-countdown')*1-parseInt(foo.getTime() / 1000); if(unixtime<0) unixtime=0; var dnu = 1*parseInt(unixtime / (3600*24)); unixtime=unixtime-(dnu*(3600*24)); var hodin = 1*parseInt(unixtime / (3600)); unixtime=unixtime-(hodin*(3600)); var minut = 1*parseInt(unixtime / (60)); unixtime=unixtime-(minut*(60)); if(unixtime<10) {unixtime='0'+unixtime;} if(dnu<10) {unixtime='0'+dnu;} if(hodin<10) {unixtime='0'+hodin;} if(minut<10) {unixtime='0'+minut;} el.html(dnu+':'+hodin+':'+minut+':'+unixtime); } function slide(el,vlevo) { if(el.length<1) return false; var leva=el.find('.content').position().left; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; var cislo=leva/sirka*-1; if(vlevo) { if(cislo+1>pocet) cislo=0; else cislo++; } else { if(cislo==0) cislo=pocet-1; else cislo--; } el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } function slideTo(el,cislo) { if(el.length<1) return false; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; if(cislo<0 || cislo>pocet) return false; el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } [autonomni] => 1 ) ) [50956] => stdClass Object ( [nazev] => Kontakty [seo_title] => Kontakty [seo_desc] => [autor] => [autor_email] => [obsah] => [urlnadstranka] => [obrazek] => [iduzel] => 50956 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /kontakty [sablona] => stdClass Object ( [class] => boxy [html] => [css] => [js] => $(function() { setInterval(function () { $('*[data-countdown]').each(function() { CountDownIt('#'+$(this).attr("id")); }); },1000); setInterval(function () { $('.homebox_slider:not(.stop)').each(function () { slide($(this),true); }); },5000); }); function CountDownIt(selector) { var el=$(selector);foo = new Date; var unixtime = el.attr('data-countdown')*1-parseInt(foo.getTime() / 1000); if(unixtime<0) unixtime=0; var dnu = 1*parseInt(unixtime / (3600*24)); unixtime=unixtime-(dnu*(3600*24)); var hodin = 1*parseInt(unixtime / (3600)); unixtime=unixtime-(hodin*(3600)); var minut = 1*parseInt(unixtime / (60)); unixtime=unixtime-(minut*(60)); if(unixtime<10) {unixtime='0'+unixtime;} if(dnu<10) {unixtime='0'+dnu;} if(hodin<10) {unixtime='0'+hodin;} if(minut<10) {unixtime='0'+minut;} el.html(dnu+':'+hodin+':'+minut+':'+unixtime); } function slide(el,vlevo) { if(el.length<1) return false; var leva=el.find('.content').position().left; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; var cislo=leva/sirka*-1; if(vlevo) { if(cislo+1>pocet) cislo=0; else cislo++; } else { if(cislo==0) cislo=pocet-1; else cislo--; } el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } function slideTo(el,cislo) { if(el.length<1) return false; var sirka=el.width(); var pocet=el.find('.content .homebox').length-1; if(cislo<0 || cislo>pocet) return false; el.find('.content').animate({'left':-1*cislo*sirka}); el.find('.slider_puntiky a').removeClass('selected'); el.find('.slider_puntiky a.puntik'+cislo).addClass('selected'); return false; } [autonomni] => 1 ) ) [48528] => stdClass Object ( [obsah] => [iduzel] => 48528 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [iduzel] => 39416 [canonical_url] => //new-uchi.vscht.cz/39416 [skupina_www] => Array ( ) [url] => /[cs]/39416 [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [519] => stdClass Object ( [nadpis] => [data] => [poduzel] => stdClass Object ( [52801] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web.vscht.cz/zaverecne-prace/pracoviste/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 52801 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /pracoviste [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [52789] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web.vscht.cz/zaverecne-prace/program/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 52789 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /program [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [52797] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web.vscht.cz/programy/studijni-plan/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 52797 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studijni-plan [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [52796] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web.vscht.cz/zaverecne-prace/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 52796 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /zaverecne-prace [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [44911] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web.vscht.cz/redirect/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 44911 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [45623] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-staff.vscht.cz/studijni-plan/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 45623 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studijni-system-plan-pdf [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [44910] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web.vscht.cz/programy/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 44910 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /programy [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [30128] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web-test.vscht.cz/redirect/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 30128 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [30011] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web-test.vscht.cz/studijni-system/ [urlwildcard] => cis-path [iduzel] => 30011 [canonical_url] => //study.vscht.cz/studijni-system [skupina_www] => Array ( ) [url] => /studijni-system [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [28344] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web-test.vscht.cz/studijni-system/obory/U/sitemap/lang/cs [urlwildcard] => [iduzel] => 28344 [canonical_url] => //study.vscht.cz/obory_sitemap_cs.xml [skupina_www] => Array ( ) [url] => /obory_sitemap_cs.xml [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [30344] => stdClass Object ( [nadpis] => [apiurl] => https://cis-web-test.vscht.cz/studijni-system/obory/U/sitemap/lang/en/foreigner [urlwildcard] => [iduzel] => 30344 [canonical_url] => //study.vscht.cz/obory_sitemap_foreigner.xml [skupina_www] => Array ( ) [url] => /obory_sitemap_foreigner.xml [sablona] => stdClass Object ( [class] => api_html [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) ) [iduzel] => 519 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => [html] => [css] => [js] => [autonomni] => ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => web [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

DATA


stdClass Object
(
  [nazev] => Úvodní stránka
  [seo_title] => Úvodní stránka
  [seo_desc] => 
  [autor] => 
  [autor_email] => 
  [perex] => 
  [ikona] => 
  [obrazek] => 
  [ogobrazek] => 
  [pozadi] => 
  [obsah] => 
  [submenuno] => 
  [urlnadstranka] => 
  [iduzel] => 39422
  [platne_od] => 13.09.2021 13:46:00
  [zmeneno_cas] => 13.09.2021 13:46:21.033308
  [zmeneno_uzivatel_jmeno] => Jitka Čejková
  [canonical_url] => 
  [idvazba] => 41933
  [cms_time] => 1631915132
  [skupina_www] => Array
    (
    )

  [slovnik] => Array
    (
    )

  [poduzel] => stdClass Object
    (
      [57664] => stdClass Object
        (
          [nazev] => Koronavirus
          [barva_pozadi] => cervena
          [uslideru] => false
          [text] => 

Sledujte aktuální informace o opatřeních přijatých na VŠCHT Praha

[poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 57664 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [59018] => stdClass Object ( [nazev] => Bezpečnost práce [barva_pozadi] => cervena [uslideru] => false [text] =>

Všichni zaměstnanci našeho ústavu podstupují pravidelná školení bezpečnosti práce včetně mimořádných.

[poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 59018 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [51006] => stdClass Object ( [nazev] => Oblíbené odkazy [barva_pozadi] => cervena [uslideru] => false [text] =>

[poduzel] => Array ( ) [iduzel] => 51006 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => infobox [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [50962] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [59007] => stdClass Object ( [nazev] => Přihlášky na doktorské studium do 14. 5. [datum] => 20.04.2021 [priorita] => 3 [platne_od] => 20.04.2021 [platne_do] => 15.05.2021 [kategorie] => 2 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => promoce [youtube] => [obsah] => Lhůta pro podávání přihlášek na doktorském studium na VŠCHT Praha byla prodloužena do 14. května 2021. [odkaz] => [detail] =>

Vedení Vysoké školy chemicko-technologické v Praze rozhodlo o prodloužení lhůty podávání přihlášek na doktorské studium do 14. května 2021. 

Ostatní termíny související s přijímacím řízením zůstávají nezměněny.

Harmonogram přijímacího řízení do DSP

 

Veřejné vyhlášení a zveřejnění rámcových témat dizertačních prací

do  15. 2. 2021

 

Odevzdání přihlášek

do  14. 5. 2021

Sdělení data pohovoru uchazečům

do    4. 6. 2021

Přijímací pohovory

červen / červenec 2021

Oznámení výsledku uchazečům

podle sdělení děkanátu fakulty

 

Zápis do studia

září 2021 - nastavení termínů v kompetenci děkanátů fakult

[autor] => [iduzel] => 59007 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [60775] => stdClass Object ( [nazev] => Výjezdní zasedání našeho ústavu 2021 [datum] => 13.09.2021 [priorita] => [platne_od] => 13.09.2021 [platne_do] => [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K6vMSq1KyctUqEosTk1JzMsEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => 10. - 11. 9. 2021 v obci Svatý Jan pod Skalou [odkaz] => [detail] =>

Letošního výjezdního zasedání, které opět perfektně zorganizoval Ondra Kašpar a které se uskutečnilo 10. - 11. 9. 2021 v hotelu Obecná škola v obci Svatý Jan pod Skalou u Berouna,  se zúčastnilo celkem 21 pedagogů z našeho ústavu (plus 3 psi). Na programu byly diskuze týkající se nejen pedagogiky (magisterský studijní program v angličtině, hodnocení pedagogického výkonu, pedagogická zátěž zaměstnanců), ale pan děkan Michal Přibyl seznámil své kolegy i s výsledky Mezinárodního evaluačního panelu. Během skupinových diskuzí se řešilo rozdělování nově přidělených prostor našemu ústavu. Do programu se vtěsnaly i volnočasové aktivity, někdo šel na výlet na vyhlídku a na okružní cestu se zastávkou v hornickém skanzenu Solvayovy lomy, někdo hrál koulenou (pétanque) s Lukášem Valenzem (mistrem republiky v této hře) a někdo prostě jen relaxoval.

[autor] => [iduzel] => 60775 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [60776] => stdClass Object ( [nazev] => Vědafest 2021 [datum] => 09.09.2021 [priorita] => [platne_od] => 09.09.2021 [platne_do] => [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K0tNSUxLLS4BAA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => Navštivte naše virtuální stánky na letošním festivalu vědy! [odkaz] => [detail] =>

Nestihli jste na letošním festivalu vědy v Dejvicích obejít všechny stánky? Nevadí! Můžete je navštívit alespoň virtuálně a my vás tímto zveme ke shlédnutí dvou videí z našeho ústavu.

Průtočné baterie ve službách obnovitelných zdrojů

Příroda nám dává spoustu čisté energie. Bohužel ne vždy, když ji zrovna potřebujeme. Proto u nás na Ústavu chemického inženýrství VŠCHT Praha vyvíjíme levné, účinné a bezpečné baterie pro stabilizaci obnovitelných zdrojů. Takto uskladněnou energie pak můžeme použít, kdykoli potřebujeme. Třeba když nefouká.

Laboratoře inženýrství hydrogelů

Laboratoř inženýrství hydrogelů je výzkumnou skupinou na jednom z největších ústavů VŠCHT Praha, Ústavu chemického inženýrství. Miniaturizace robotů může radikálně změnit více oblastí lidské činnosti, jako je zdravotnictví, kde byli mikroroboti navrženi např. pro cílenou dodávek buněk nebo léčiv.

Hydrogely jsou malé disky, které se chovají, jako by byly živé. Umí se pohybovat, spojovat se a společně vozit náklad. Tito mikroskopičtí pomocníci mohou jednou dokázat obrovské věci v medicíně či ochraně životního prostředí.


Ústav chemického inženýrství patří mezi největší ústavy Fakulty chemicko-inženýrské. Široce rozkročeny jsou i výzkumné aktivity ústavu – od tradičních chemicko-inženýrských témat (sdílení hmoty v kolonových aparátech, optimalizace technologických procesů, katalytické reaktory a polymerace) sahají až k nově etablovaným směrům typu mikrofluidní zařízení, bioinženýrské aplikace, příprava a aplikace nanočástic, energetické aplikace a další.

[autor] => [iduzel] => 60776 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [60582] => stdClass Object ( [nazev] => VŠCHT Praha hostila konferenci ALIFE 2021 [datum] => 28.07.2021 [priorita] => [platne_od] => 28.07.2021 [platne_do] => 15.09.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~c_TxdHNVMDIwMgQA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => Jitka Čejková získala Cenu pro význačného vědeckého pracovníka na počátku kariéry. [odkaz] => https://www.vscht.cz/popularizace/media/tiskove-zpravy/2021/vscht-praha-hostila-konferenci-alife-2021 [detail] => [autor] => [iduzel] => 60582 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [60247] => stdClass Object ( [nazev] => Vícelaločnaté lipozomy D. Lizoňové a kol. [datum] => 21.06.2021 [priorita] => [platne_od] => 21.06.2021 [platne_do] => 30.8.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~S0xMyk1O0jMyMDLUM9HLLC4uTdU108tJLEpPTc4vSy0CAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => na titulní stránce časopisu ACS Applied Bio Materials [odkaz] => [detail] =>

Blahopřejeme týmu autorů vedenému Denisou Lizoňovou k tomu, že se jejich práce s názvem Multilobed Magnetic Liposomes Enable Remotely Controlled Collection, Transport, and Delivery of Membrane-Soluble Cargos to Vesicles and Cells” dostala na titulní stránku časopisu ACS Applied Bio Materials. Práce popisuje nové vícesložkové liposomové struktury, které mohou přenášet jak hydrofilní, tak lipofilní molekulární látky pomocí magnetické navigace. Podstatné je, že článek demonstruje schopnost těchto struktur dodávat látky rozpustné v membráně do rakovinných buněk s vysokou účinností. 

[autor] => [iduzel] => 60247 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [60268] => stdClass Object ( [nazev] => Noví inženýři [datum] => 08.06.2021 [priorita] => [platne_od] => 08.06.2021 [platne_do] => 30.8.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~y8xLBwA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => 7. a 8. června uspělo u státní zavěrečné zkoušky celkem 27 studentů a získalo tak titul INŽENÝR. Gratulujeme! [odkaz] => [detail] => [autor] => [iduzel] => 60268 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [59804] => stdClass Object ( [nazev] => Prof. František Štěpánek [datum] => 02.06.2021 [priorita] => [platne_od] => 02.06.2021 [platne_do] => 30.8.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~S0stKqoEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => v současnosti působí v rámci Fulbrightova programu na Rutgers University v New Jersey [odkaz] => [detail] =>

Vedoucí našeho ústavu, prof. Ing. František Štěpánek, Ph.D., v současnosti působí v rámci Fulbrightova programu na Rutgers University v New Jersey. Podívejte se  na záznam veřejné přednášky "Trends and challenges of industrial pharmacy today", kterou měl v rámci Czech Science Café New York (pořádalo České centrum NY).

[autor] => [iduzel] => 59804 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [59709] => stdClass Object ( [nazev] => Úspěch Lukáše Šatury na matematické SVOČ [datum] => 25.05.2021 [priorita] => [platne_od] => 25.05.2021 [platne_do] => 30.8.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~S8svyU5U8AkGAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => Gratulujeme k 3. místu [odkaz] => [detail] =>

Student 2. ročníku magisterského studia oboru Chemické inženýrství a bioinženýrství Lukáš Šatura se - jako jediný zástupce VŠCHT Praha - zúčastnil studentské soutěže SVOČ 2021 v matematice a fyzice pořádané Fakultou jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT Praha a se svou prací "Thermodynamically Consistent Modelling of Phase Separation Process" se umístil na 3. místě v sekci "Aplikovaná matematika - numerická analýza a matematické modely dynamiky". Gratulujeme a přejeme další úspěchy do budoucna!

[autor] => [iduzel] => 59709 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [59338] => stdClass Object ( [nazev] => Článek Martina Baloucha [datum] => 11.05.2021 [priorita] => [platne_od] => 11.05.2021 [platne_do] => 30.8.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~yy1OSY1Pzi9LLQIA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => na titulní stránce Molecular Systems Design and Engineering [odkaz] => [detail] =>

Blahopřejeme našemu doktorandovi Martinovi Balouchovi a jeho kolegům k publikaci “In-silico screening of drug candidates for thermoresponsive liposome formulations”, která byla vybrána na titulní stránku květnového čísla časopisu Molecular Systems Design and Engineering (vydává Royal Society of Chemistry). Práce vznikla ve spolupráci VŠCHT Praha a Univerzity Palackého v Olomouci a The Parc. Článek pojednává o výpočetní metodice pro výběr aktivních farmaceutických složek vhodných pro enkapsulaci do liposomů na základě stability, kapacity a rychlosti pronikání. Tato výpočetní metodika má potenciál urychlit proces vývoje nových léčivých přípravků a zlepšit účinnost a biologickou dostupnost aktivních farmaceutických složek dodáním v liposomálních formulacích. 

[autor] => [iduzel] => 59338 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [59331] => stdClass Object ( [nazev] => Petr Kočí [datum] => 10.05.2021 [priorita] => [platne_od] => 10.05.2021 [platne_do] => 30.8.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~C3X28MxLLC5JzctO1LW0sLRU0DDSBAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => byl jmenován profesorem pro obor chemické inženýrství [odkaz] => [detail] =>

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v sobotu dne 8. května 2021 na návrhy vědeckých a uměleckých rad vysokých škol nové profesory vysokých škol. Jmenováno bylo celkem 5 profesorů z VŠCHT Praha, mezi nimi i náš kolega Petr Kočí. Gratulujeme!

[autor] => [iduzel] => 59331 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [59118] => stdClass Object ( [nazev] => Pinflow [datum] => 03.05.2021 [priorita] => [platne_od] => 03.05.2021 [platne_do] => 20.6.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K8jMS8vJLwcA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => Český start-up založený chemickými inženýry z našeho ústavu [odkaz] => https://www.emovio.cz/2021/05/01/nase-baterie-vydrzi-desetileti-slibuje-cesky-start-up/ [detail] => [autor] => [iduzel] => 59118 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [58032] => stdClass Object ( [nazev] => Nabízíme 2 bakalářské programy [datum] => 01.04.2021 [priorita] => [platne_od] => 23.02.2021 [platne_do] => 20.4.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~Ky4pTSnNAgA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Prodloužené podávání přihlášek do 15. 4. 2021 [odkaz] => [detail] =>

 • 12. 1. 2021 K dispozici elektronická přihláška
 • 15. 4. 2021 Poslední den přijímání přihlášek
 • 15. 5. 2021 Zveřejnění předběžných výsledků přijímacího řízení
 • 17. 6. 2021 Termín pro nahrání maturitního vysvědčení nebo nostrifikace do systému (možno žádat o prodloužení)
 • 25. 6. 2021  Zveřejnění výsledků přijímacího řízení
[autor] => [iduzel] => 58032 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [58648] => stdClass Object ( [nazev] => The Parc [datum] => 26.03.2021 [priorita] => [platne_od] => 26.03.2021 [platne_do] => 20.6.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K8lIVShILEoGAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => Po třech letech své existence slaví úspěchy [odkaz] => [detail] =>

Centrum aplikovaného farmaceutického výzkumu (The Parc) založila Zentiva ve spolupráci s předními českými akademickými institucemi, včetně naší Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Zapojena je i řada doktorandů a zaměstnanců našeho Ústavu chemického inženýrství, vědeckým ředitelem The Parc je vedoucí našeho ústavu prof. František Štěpánek. The Parc je jedinečná platforma , která si klade za cíl poskytovat mladým talentovaným výzkumným pracovníkům a studentům  špičkové  vzdělání ve farmaceutických vědách a ve spolupráci s průmyslovými a akademickými experty, posunovat hranice inovací ve výzkumu a vývoji léčiv. The Parc mise je hezky ilustovaná v toto jejich nedávném propagačním videu. 

V roce 2020 mezinárodní platforma The Parc přijala do svého programu 11 nových studentů, čímž se počet doktorandů zvýšil na celkový počet 38. Studenti a školitelé Parcu dosáhli v loňském roce působivých výsledků, publikovali 12 odborných článků ve vědeckých časopisech a získali prestižní grant InPharma financovaný Evropskou komisí v rámci  programu MSCA (Marie Sklodowska Curie Actions) podporujícího průmyslové doktoráty. Tři studenti dokončili studium a jeden založil vlastní technologický start-up na základě výsledků disertační práce v rámci Parcu.  Parc také dále rozšířil v roce 2020 síť spolupracujících univerzit v Evropě.

"Dá se říct, že naše úspěchy v roce 2020 doslova „otřásly“ aplikovanou farmaceutickou vědou. Jsem hrdý na každého studenta v  Parcu a rád bych poděkoval všem vedoucím ze Zentivy a akademické obce za mentoring a motivaci studentů k hledání řešení na současné farmaceutické výzvy. Výzkum Parcu řeší stěžejní výzvy, kterým dnes farmaceutický průmysl čelí, a jeho výsledky jsou přímo aplikovány při vývoji a výrobě nových produktů “, komentuje  Ondřej Dammer, provozní ředitel  Parcu.

Nedávno proběhlo již potřetí oceňování studentů. I letos byli doktorandi oceněni The Parc Awards ve dvou kategoriích a opět i studenti našeho ústavu sklidili se svými pracemi úspěch. Tereza Boleslavská získala ocenění The Student Choice Award za projekt „Vývoj biorelevantních in vitro disolučních metod“, druhou cenu získal Jan Jirát za práci „Optimalizace krystalizačních procesů účinných látek“, místo třetí pak obsadil Jakub Petřík za projekt „Vývoj metodologického systému pro testování degradace léčivých látek“. Cenu The Expert Choice Award získal Jiří Kolář za práci „Matematické modelování jednotkových operací ve farmaceutických formulačních procesech“.

Vědeckým ředitelem The Parc je vedoucí našeho ústavu, Prof. František Štěpánek. Při předávání cen uvedl: „Chtěl bych poblahopřát vítězům a všem studentům k jejich studijním úspěchům a výzkumným výsledkům za rok 2020. V Parcu spojujeme vynikající základní výzkum ve farmaceutických vědách s jeho praktickým využitím v reálných farmaceutických produktech, které lze klinicky testovat, registrovat a vyrábět. Díky spolupráci s nejlepšími akademickými institucemi v celé EU poskytuje naše platforma doktorandům možnosti získat zkušenosti jak z akademického tak průmyslového prostředí výzkumu a vývoje, čímž se rozšiřují možnosti jejich budoucí kariéry. Je skvělé vidět, že absolventi Parcu zahajují úspěšnou kariéru nejen ve farmaceutickém průmyslu a akademických institucích po celé Evropě, ale také samostatně, což deklaruje letošní založení prvního technologického start-upu jedním z našich absolventů “.

Zentiva pevně věří, že svou podporou v propojování teoretických vědeckých znalosti studentů s reálnou životní zkušeností v oboru farmacie pomáhá vytvářet větší kariérní možnosti mladých lidí, příslušníků generace Z v České republice. Vysokou kvalitu studentského programu a jeho praktické výhody ocenil také premiér Andrej Babiš během své návštěvy Zentivy v září loňského roku, při které byl premérovi projekt The Parc představen.

„Z vynikající kvality letos oceněných projektů je jasně vidět, že Parc již plní své poslání vybudovat silný základ pro další růst farmaceutického průmyslu v České republice. Unikátní kombinace akademického vzdělání světové úrovně s praktickými zkušenostmi z průmyslu a obchodu v Parcu jasně ukazuje funkční a úspěšný příklad toho, jak urychlit přenos akademického výzkumu do praktických aplikací v průmyslu, podpořit výzkumné a vývojové aktivity ve firmách a připravit další generaci vědců a inženýrů tak, aby po absolvování zvládli průmyslové výzvy budoucnosti. Parc ukazuje jeden ze způsobů, jak lze prakticky aplikovat strategii „Země pro budoucnost“(Country for the future“) v České republice,” shrnul Pavel Šebek, ředitel vývoje Zentivy a jeden ze zakladatelů Parcu.

O The Parc

The Parc byl založen z iniciativy společnosti Zentiva ve spolupráci se třemi akademickými partnery: Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, Přírodovědeckou fakultou UK a Ústavem organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky. Tato velmi úspěšná iniciativa propojila nastupující talenty s předními průmyslovými a akademickými odborníky, kteří společně pracují na urychlení procesu inovací v oblasti výzkumu a vývoje léčiv.

The Parc poskytuje prvotřídní akademické vzdělání v kombinaci s praktickými průmyslovými a obchodními zkušenostmi pod vedením vědců, inženýrů a manažerů z akademické obce i farmaceutického průmyslu. Umožňuje studentům získat vzdělání na PhD úrovni ve farmaceutických vědách propojující chemii, farmaceutickou technologii s  biofarmaceiutickým  a klinickým výzkumem. Výsledky studentských projektů jsou často implementovány přímo do produktů uváděných na trh.   Ve spolupráci s akademickými partnery z celé Evropy nabízí The Parc také výměnné stáže pro studenty pod dohledem špičkových akademických vědců.

Více informací o The Parc najdete na www.theparc.eu

O společnosti Zentiva

Společnost Zentiva je výrobce cenově dostupných kvalitních léčivých přípravků pro evropské i mimoevropské pacienty. S více než 4 500 zaměstnanci a sítí výrobních závodů (včetně „vlajkových lodí“ v Praze, Bukurešti  a Anklešvaru) je naším cílem dosáhnout vůdčí pozice v oblasti značkových i generických léčivých přípravků  v Evropě a maximálně tak naplňovat každodenní potřeby všech osob v oblasti zdravotní péče.

V Zentivě věříme, že zdravotní péče má být právem, nikoli výsadou. Lidé dnes totiž více než kdy dříve potřebují lepší přístup k cenově dostupným kvalitním léčivým přípravkům a odpovídající zdravotní péči. Ve spolupráci s lékaři, lékárníky, velkoobchodníky, regulátory a státní správou tak poskytujeme každodenní řešení, která tvoří základ kvalitní zdravotní péče, bez níž se moderní společnost neobejde.

Více informací o společnosti Zentiva najdete na www.zentiva.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Zentiva

[autor] => [iduzel] => 58648 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [58644] => stdClass Object ( [nazev] => H2OSPODAŘ! [datum] => 25.03.2021 [priorita] => [platne_od] => 25.03.2021 [platne_do] => 21.6.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~8zDy1zUwMgEA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => Projekt, jehož spolutvůrcem je náš doktorand Ondra Rychecký [odkaz] => [detail] =>

Doktorand z našeho ústavu, Ing. Ondřej Rychecký, je velice akční osoba a také úžasný popularizátor vědy. Před lety se s několika kamarády pustili do projektu H2OSPODAŘ!, který se věnuje problematice hospodaření s pitnou vodou. Víte například, co je to vodní stopa a jak ji spočítat? Ve videu na stránkách projektu vám to Ondra vysvětlí a v online kalkulačce si to můžete pak i spočítat. 

[autor] => [iduzel] => 58644 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [58528] => stdClass Object ( [nazev] => Nová skripta [datum] => 19.03.2021 [priorita] => [platne_od] => 19.03.2021 [platne_do] => 20.6.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0002~~y09KzAEA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [obsah] => Chemické procesní inženýrství a simulační metody I [odkaz] => https://vydavatelstvi.vscht.cz/katalog/publikace?uid=uid_isbn-978-80-7592-083-6 [detail] => [autor] => [iduzel] => 58528 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57698] => stdClass Object ( [nazev] => Nahlédněte do našich posluchačských laboratoří chemického inženýrství! [datum] => 05.02.2021 [priorita] => [platne_od] => 05.02.2021 [platne_do] => [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~q8wvLSlNSgUA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => [odkaz] => https://www.youtube.com/watch?v=EQebeMlkxsc [detail] => [autor] => [iduzel] => 57698 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57353] => stdClass Object ( [nazev] => Obhajoby procesních projektů [datum] => 01.02.2021 [priorita] => [platne_od] => 01.02.2021 [platne_do] => 01.03.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~KyjKz0rNLqkEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Letos se konaly 20. 1. 2021 a pouze virtuálně [odkaz] => [detail] =>

Letošní obhajoby procesních projektů studentů 2. ročníku magisterského studia ÚCHI se konaly distančně a to ve středu 20. 1. 2021 od 13:00 h v prostředí MS Teams. Studenti prezentovaly výsledky své práce formou patnáctiminutových prezentací, po kterých následovala stejně dlouhá diskuse.

1

Optimalizace funkce jednotky dělení plynů 2515 v rafinérii Kralupy nad Vltavou

Unipetrol

2

Zvýšení účinnosti quenchovací kolony ve výrobě VCM

Spolana

3

Optimalizace procesu hvozdění

Prazdroj

4

Kinetika bělících reaktorů

Mondi

5

Absorpční chlazení na výrobně LV

Lovochemie

6

Optimalizace výroby dusičnanu amonného

Casale Project

7

Reaktorová část výroby čpavku

BRE

Stáhněte si sborník mikrokonference.

Garantem přemětu je doc. František J. Rejl a jeho kolegové vyučující jsou Dr. Valenz, Dr. Haidl a Dr. Zedníková.

[autor] => [iduzel] => 57353 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57656] => stdClass Object ( [nazev] => Volná pozice [datum] => 29.01.2021 [priorita] => [platne_od] => 29.01.2021 [platne_do] => 02.03.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~i3cJdjYwNjUEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Odborný/ná asistent/ka [odkaz] => [detail] =>

Děkan Fakulty chemicko-inženýrské Vysoké školy chemicko-technologické v Praze vypisuje výběrové řízení na obsazení následující pozice na Fakultě chemicko-inženýrské:

 
 

• Odborný/ná asistent/ka na Ústav chemického inženýrství (úvazek 1,0)

 
 
Požadavky: 
Ukončené vysokoškolské vzdělání, vědecká hodnost CSc., Dr. nebo Ph.D. v oboru chemické inženýrství nebo příbuzných technických či vědních oborech, post-doktorské zkušenosti v délce minimálně 1 rok, pedagogické zkušenosti výhodou, aktivní publikační a/nebo patentová činnost v oboru, zkušenost v řešení grantových projektů výhodou, schopnost aktivní výuky v AJ a komunikace v ČJ.
 
Nabízíme:
Startovací balíček zahrnující vlastní laboratorní prostor, provozní prostředky a příspěvek na personální náklady pomocných vědeckých sil po dobu 3 let, podporu při podávání grantových žádostí, redukovanou pedagogickou zátěž po dobu 3 let, mentoringový program.
 
Předpokládaný nástup: ihned po ukončení VŘ nebo dle dispozic kandidáta/ky 
 
Přihlášky:
Přihlášky společně s krycím dopisem; strukturovaným životopisem včetně přehledu dosavadní pedagogické, vědecké, publikační a grantové činnosti; s plánem vlastní výzkumné a pedagogické činnosti v rozsahu max. 2 stran; se jmény a kontaktními údaji  2 osob poskytujících referenci a ověřenými doklady o nabytí akademických a akademicko- vědeckých titulů doručte nejpozději do 1. 3. 2021 na adresu: VŠCHT Praha, Personální odbor, Technická 3, 166 28  Praha 6 - Dejvice.
 
Přihláška do výběrového řízení musí obsahovat souhlas s poskytnutím osobních údajů v souladu s GDPR.
 
Zveřejněno 29. 1. 2021
[autor] => [iduzel] => 57656 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57451] => stdClass Object ( [nazev] => Otevřená univerzita [datum] => 19.01.2021 [priorita] => [platne_od] => 19.01.2021 [platne_do] => 20.4.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0002~~K8nPTTzTWHymxxAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Domluv si s Tomášem Kracíkem individuální osobní či online prohlídku našeho ústavu [odkaz] => [detail] =>

Vybíráš si vysokou školu a váháš, kterou zvolit? Naše škola připravila program Otevřená univerzita, díky kterému se můžeš potkat se stavajícími studenty VŠCHT Praha a zeptat se jich v rámci individuální osobní či online schůzky na cokoli. Pokud uvažuješ o studiu chemického inženýrství, určitě zkontaktuj Tomáše Kracíka, který ti rád poví vše nejen o námi nabízených programech Chemické inženýrství a bioinženýrství a Nano a mikrotechnologie v chemickém inženýrství.

Online den otevřených dveří VŠCHT Praha proběhne 6. února 2021.

[autor] => [iduzel] => 57451 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57662] => stdClass Object ( [nazev] => Pozvánka na obhajoby procesních projektů [datum] => 14.01.2021 [priorita] => [platne_od] => 14.01.2021 [platne_do] => 21.1.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~KyjKz0rNLqkEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => 20. 1. 2021 od 13:00 [odkaz] => [detail] =>

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abychom vás pozvali na letošní obhajoby Procesních projektů studentů 2. ročníku magisterského studia ÚCHI. Obhajoby se letos budou konat distančně a to ve středu 20. 1. 2021 od 13:00 h (MS Teams). Studenti budou prezentovat výsledky své práce formou 15-minutových prezentací, po kterých bude následovat stejně dlouhá diskuse. Letos budeme obhajovat následujících sedm projektů:

1

Optimalizace funkce jednotky dělení plynů 2515 v rafinérii Kralupy nad Vltavou

Unipetrol

2

Zvýšení účinnosti quenchovací kolony ve výrobě VCM

Spolana

3

Optimalizace procesu hvozdění

Prazdroj

4

Kinetika bělících reaktorů

Mondi

5

Absorpční chlazení na výrobně LV

Lovochemie

6

Optimalizace výroby dusičnanu amonného

Casale

7

Reaktorová část výroby čpavku

BRE

Budeme rádi, pokud se zúčastníte i tradiční diskuse týkající se výuky tohoto předmětu a spolupráce průmyslu s VŠCHT, která se bude konat po skončení obhajob, přibližně od 17:00 h. Na obhajoby jsou rovněž pozváni zástupci firem dříve či nyní spolupracujících na výuce.

Pozvání platí i pro vaše kolegy z jednotlivých ústavů.

Pokud budete mít o účast zájem, pošlete nám, prosím, potvrzení účasti mailem, zařadíme vás do týmu.

S pozdravem

doc. František J. Rejl, garant předmětu

a kolegové vyučující Dr. Valenz, Dr. Haidl a Dr. Zedníková

[autor] => [iduzel] => 57662 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57307] => stdClass Object ( [nazev] => Chemical Engineering and Bioengineering [datum] => 08.01.2021 [priorita] => [platne_od] => 08.01.2021 [platne_do] => 1.5.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~808qOrywKjXbEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Nabízíme nový magisterský program v angličtině [odkaz] => https://uchi.vscht.cz/study/master/mscprogramme [detail] => [autor] => [iduzel] => 57307 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57222] => stdClass Object ( [nazev] => Studuj u nás! [datum] => 06.01.2021 [priorita] => [platne_od] => 06.01.2021 [platne_do] => 25.4.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~y8xLSa2oBAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Nabízíme bakalářské, magisterské i doktorské studijní programy [odkaz] => [detail] =>

Nabízíme bakalářské, magisterské i doktorské studijní programy.

Pokud by si někdo z uchazečů chtěl prohlédnout náš ústav v rámci Otevřené univerzity, kontaktujte prosím Tomáše Kracíka a domluvte si s ním individuální prohlídku.


Bakalářské studium

 • 12. 1. 2021 K dispozici elektronická přihláška
 • 15. 4. 2021 Poslední den přijímání přihlášek
 • 15. 5. 2021 Zveřejnění předběžných výsledků přijímacího řízení
 • 17. 6. 2021 Termín pro nahrání maturitního vysvědčení nebo nostrifikace do systému (možno žádat o prodloužení)
 • 25. 6. 2021  Zveřejnění výsledků přijímacího řízení


Navazující magisterské studium

 • 1. 3. 2021 – K dispozici elektronická přihláška
 • 15. 4. 2021  Poslední den přijímání přihlášek
 • květen/červen (dle pozvánky) – Termín přijímacích zkoušek pro uchazeče, kteří je konají
 • 9. 7. 2021 – Stanovení pořadí a zveřejnění výsledků přijímacího řízení
 • 16. 7. 2021 – Termín pro předložení dokladů o bakalářském studiu


Doktorské studium


Informace o všech studijních programech a přijímacím řízení na VŠCHT Praha najdete na webu studuj.vscht.cz.

[autor] => [iduzel] => 57222 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57193] => stdClass Object ( [nazev] => Chemičtí roboti bez plechu a koleček [datum] => 04.01.2021 [priorita] => [platne_od] => 04.01.2021 [platne_do] => 2.3.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K0stzs0sAgA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => přečtěte si v časopise Vesmír článek o robotech vyvíjených na našem ústavu [odkaz] => https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2021/cislo-1/chemicti-roboti-bez-plechu-kolecek.html [detail] => [autor] => [iduzel] => 57193 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57154] => stdClass Object ( [nazev] => Ceny rektora 2020 [datum] => 18.12.2020 [priorita] => [platne_od] => 22.12.2020 [platne_do] => 30.1.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K07MSc0GAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Jedním z oceněných je i náš doktorand Ing. Vojtěch Šálek. Gratulujeme! [odkaz] => [detail] =>

Ceny rektora 2020 byly předávány 18. prosince 2020 v Uhelně v budově A VŠCHT Praha. 

Ing. Vojtěch Šálek je studentem 3. ročníku doktorského studia na Ústavu chemického inženýrství, kde se v Laboratoři požárního inženýrství zabývá modelováním hoření pevných látek. Je jedním z nejaktivnějších studentů na VŠCHT Praha, je tutorem, členem Akademického senátu Fakulty chemicko-inženýrské a členem Kolegia studentských senátů a spolků. Zároveň se aktivně podílí na popularizaci chemie a náboru a integraci nových studentů. V době distanční výuky v roce 2020 se intenzivně věnoval a nadále se věnuje technické podpoře distančního vzdělávání ze strany pedagogů i studentů.

Informace o dalších oceněných naleznete v tiskové zprávě, záznam předávání je k dispozici na youtube kanálu VŠCHT Praha.

[autor] => [iduzel] => 57154 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [57311] => stdClass Object ( [nazev] => Elektřina - kam s ní? [datum] => 17.12.2020 [priorita] => [platne_od] => 17.12.2020 [platne_do] => 30.1.2021 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~y84vTs0GAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Dozvíte se z přednášky prof. Juraje Koska [odkaz] => https://youtu.be/P4YzmBwvtC0 [detail] => [autor] => [iduzel] => 57311 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56990] => stdClass Object ( [nazev] => Vánoční stromeček na našem ústavu [datum] => 09.12.2020 [priorita] => [platne_od] => 09.12.2020 [platne_do] => 31.12.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0002~~DcixAQAgCAOwl1poAa_hA_8fNWOYCLvQ2zlOMxoBHq1UI0ueUg__7X0.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => S originálními chemicko-inženýrskými ozdobami, které vytiskl Vojta Klimša [odkaz] => [detail] =>

Netřeba příliš vysvětlovat, proč se letos nebude konat tradiční vánoční besídka v takovéím rozsahu, jak jsme byli v předchozích letech zvyklí. Bohužel se letos nemůžeme setkat celý ústav najednou, a tak bych jménem vedoucího ústavu tímto chtěla pozvat alespoň všechny zaměstnance ústavu na menší předvánoční přípitek a drobné občerstvení pod širým nebem ke komínu v pondělí 21. 12. 2020 v 17:00. Potvrďte prosím emailem svou účast (či neúčast) Anně Vaněčkové, ať máme představu o počtu osob a přizpůsobili tomu množství jídla a pití.

Abychom alespoň částečně nahradili tradiční tombolu, je na sekretariátu připraven vánoční stromeček, pod který můžete dávat své dárky. Pravidla podobná jako u tomboly. Dárek musí být zabalen tak, aby nebylo vidět, co je uvnitř. Když pod stromeček dáte dárek, máte právo si vzít výměnnou jiný. Bohužel letos přijdeme o legraci během "kradení si" již rozbalených dárků, ale i tak vás snad dárky naslepo potěší a vy zas potěšíte tím svým někoho ze svých kolegů. Vyměňování dárků potrvá od pondělí 7. 12. do úterý 22. 12. Zúčastnit se můžete i opakovaně. Zapojit se mohou i studenti.

Navíc na nástěnku u strommečku na sekretariátě ústavu můžete vyvěsit svá vánoční a novoroční přání a popřát svým kolegům slovem i obrazem. Nejoriginálnější péefko bude oceněno u komína v pondělí 21. 12. 2020.

 ◳ 130252973_1669922176522640_1424783165684157375_n (jpg) → (šířka 450px)

[autor] => [iduzel] => 56990 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56804] => stdClass Object ( [nazev] => Gratulujeme Pavlíně Michalákové a Lukášovi Šaturovi [datum] => 25.11.2020 [priorita] => [platne_od] => 25.11.2020 [platne_do] => 31.12.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0002~~Ky7LVgAA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => k úspěchům na bratislavské SVK [odkaz] => [detail] =>

25. listopadu 2020 se na Fakultě chemické a potravinářské technologie STU v Bratislavě konal 22. ročník celoslovenské studentské vědecké konference s mezinárodní účastí pod názvem "Chémia a technológie pre život".  Jednou ze zahraničních účastnic byla i naše studentka Bc. Pavlína Michaláková, která se se svou prací "Využití smíšených tkáňových kultur ve výzkumu biodistribuce nanočástic" v sekci "Chemické a biochemické inžinierstvo" umístila na prvním místě. Dalším reprezentatntem našeho ústavu byl Bc. Lukáš Šatura, který s prací "Príprava a charakteristika lepidla na báze PHBV z bioodpadu" obsadil 3. místo v sekci "Technológie ochrany životného prostredia a environmentalistika". Oběma gratulujeme!

Bc. Pavlína Michaláková   Lukáš Šatura

[autor] => [iduzel] => 56804 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56754] => stdClass Object ( [nazev] => Tématem letošní online Noci vědců je "Člověk a robot" [datum] => 24.11.2020 [priorita] => [platne_od] => 24.11.2020 [platne_do] => 31.12.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~S84vSy0CAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Náš ústav budou zastupovat Jitka Čejková a Ivan Řehoř [odkaz] => [detail] =>

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze tradičně jako spousta dalších univerzit, muzeí a jiných institucí poslední listopadový pátek otvírá dveře návštěvníkům Noci vědců. Letos kvůli pandemii budou studenti a zaměstnanci školy se svým vědeckým, popularizačním a zábavným programem seznamovat zájemce jen virtuálně. Tématem letošního ročníku je "Člověk a robot" a náš ústav budou zastupovat Ivan Řehoř s komentovanou ukázkou "Mikroroboti z gelu" a Jitku Čejkovou si můžete posledchnout v podcastu (nejen) o její knize Robot 100: Sto rozumů. Fotogrammetrii vám předství studenti Ing. Ondřej Dupal a Kryštof Majer.

Ivan Řehoř: Mikroroboti z gelu

Miniaturizace robotů na velikost desítek mikronů umožní jejich užití v dosud nepřístupných oblastech, jako je kontrolovaná doprava léčiv, či mikrochirurgie. Ukazuje se, že použití měkkých materiálů, které konají mechanickou práci pomocí deformace umožňuje miniaturizaci robotů, které není možné dosáhnout s tradičními konstrukčními přístupy. V našem příspěvku představíme hydrogelové mikroroboty poháněné světlem, schopné plazit se po podložce.

Jitka Čejková - Robot 100: Sto rozumů

Kniha Robot 100: Sto rozumů vyšla letos na podzim ve Vydavatelství Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, tedy přesně 100 let poté, co Karel Čapek  knižně vydal své drama R.U.R. s podtilulem Rossum's Universal Robots. Kniha Robot 100: Sto rozumů  obsahuje  R.U.R. v původním znění a také příspěvky 100 osobností z různých oblastí, zejména vědců (a to jak českých, tak i zahraničních). Čtenář bude mít možnost si důkladně pročíst Čapkovu hru a uvědomit si, že roboti v R.U.R. byli tvořeni z chemicky syntetizované měkké hmoty připomínající hmotu živou. Zároveň se čtenář dozví, co se za 100 let od doby, kdy bylo poprvé použito slovo „robot“, v oblasti robotiky, syntetické biologie a umělé inteligence  a umělého života změnilo, které otázky stále zůstávají nezodpovězeny a naopak které další výzvy přináší dnešní doba a moderní technologie. Diskutována budou i společenská témata. Vedle odborných textů psaných populárně naučným způsobem bude možno v knize nalézt i příspěvky umělců (kresby, sci-fi příběhy). Kniha je určena pro širokou veřejnost.

 doc. Jitka Čejková

Měření objemu pomocí fotografie a jeho využití v požárním průmyslu

Studenti Ing. Ondřej Dupal a Kryštof Majer z našeho ústavu vám v rámci letošní Noci vědců představí metodu zvanou fotogrammetrie, která umožňuje 3D rekonstrukci měřeného objektu ze sady fotografií, které byly pořízené z různých úhlů. Díky tomu je možné rekonstruovat tvary a měřit objem objektů, které mají velmi nepravidelný a komplikovaný tvar. Fotogrammetrie tedy nabízí široké uplatnění napříč obory, mimo jiné lze využít i v oboru počítačových simulací požárů, kde je potřeba dodat spoustu parametrů hořících materiálů, z nichž některé jsou definovány svým objemem.

Všechna videa a podcasty budou dostupné na webu Noci vědců od pátku 27. 11. od 17:00 minimálně do 31. 12. 2020.

[autor] => [iduzel] => 56754 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56803] => stdClass Object ( [nazev] => Studentská vědecká konference 2020 [datum] => 20.11.2020 [priorita] => [platne_od] => 20.11.2020 [platne_do] => 31.12.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~Ky7Iz6vKL8pUKE3OyAQA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Letos na našem ústavu soutěžilo celkem 72 studentů rozdělených do 8 sekcí [odkaz] => https://fchi.vscht.cz/veda-a-vyzkum/svk/2020 [detail] => [autor] => [iduzel] => 56803 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56580] => stdClass Object ( [nazev] => Zveme vás na SVK [datum] => 16.11.2020 [priorita] => [platne_od] => 16.11.2020 [platne_do] => 20.11.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0002~~KysuywYA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Letos se místo v posluchárnách VŠCHT Praha potkáme v prostředí MS Teams [odkaz] => https://fchi.vscht.cz/veda-a-vyzkum/svk/2020 [detail] => [autor] => [iduzel] => 56580 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56505] => stdClass Object ( [nazev] => Volby do akademických senátů 2020 [datum] => 10.11.2020 [priorita] => [platne_od] => 10.11.2020 [platne_do] => 04.12.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K8vPSaoEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => ok [youtube] => [obsah] => V roce 2020 volí na FCHI pouze studenti, a to jak do univerzitního tak do fakultního senátu. Volby proběhnou od 30. 11. do 3. 12. [odkaz] => https://www.vscht.cz/skola/vedeni-skoly/akademicky-senat/volby-as-vscht/volby-2020/volby-portal/fchi [detail] => [autor] => [iduzel] => 56505 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56488] => stdClass Object ( [nazev] => The Parc symposium [datum] => 05.11.2020 [priorita] => [platne_od] => 05.11.2020 [platne_do] => 31.12.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~C04uSk3NK87IL1EwMjAy0DU01DUwVUgsUTA00zMy0jM1AAA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => proběhlo tentokrát online s rekordním počtem účastníků i přednášejících [odkaz] => [detail] =>

I v těchto těžkých dobách se vědecké centrum The Parc (jehož velkou část tvoří zaměstnanci a studenti našeho ústavu) rozhodlo neporušit svou tradici a uspořádalo pravidelné The Parc sympozium. Výsledky své práce na něm prezentovalo rekordních 29 doktorandů. Tentokrát se k účastníkům z řad VŠCHT Praha, Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, ÚOCHB AV ČR a společnosti Zentiva přidali i potenciální budoucí uchazeči a zástupci Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, Přírodovědecké fakulty a Farmaceutické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

[autor] => [iduzel] => 56488 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56491] => stdClass Object ( [nazev] => Nová kniha Jitky Čejkové "Robot 100: Sto rozumů" ke stému výročí slova robot [datum] => 29.10.2020 [priorita] => [platne_od] => 29.10.2020 [platne_do] => 05.12.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~C8pPyi8xNDDQTSnLzyouKUrMSwQA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => [odkaz] => https://www.vscht.cz/popularizace/media/tiskove-zpravy/2020/nova-kniha-robot-100-sto-rozumu-prinasi-originalni-pohledy-na-capkovy-roboty [detail] => [autor] => [iduzel] => 56491 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [56234] => stdClass Object ( [nazev] => Pozvánka na webináře Evropské federace chemického inženýrství [datum] => 27.10.2020 [priorita] => [platne_od] => 27.10.2020 [platne_do] => 31.12.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~y8xNTE8tBgA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Probíhat budou zdarma online od 23. 11. 2020 [odkaz] => https://efce.info/Spotlight_Talks.html [detail] => [autor] => [iduzel] => 56234 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55961] => stdClass Object ( [nazev] => [datum] => 07.10.2020 [priorita] => [platne_od] => 07.10.2020 [platne_do] => 15.11.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => 0001~~C8hJzD68sETB0TjezdnDEwA.jpg [ikona] => [youtube] => [obsah] => [odkaz] => https://fchi.vscht.cz/veda-a-vyzkum/svk/2020 [detail] => [autor] => [iduzel] => 55961 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55850] => stdClass Object ( [nazev] => Koronavirus [datum] => 18.09.2020 [priorita] => [platne_od] => 18.09.2020 [platne_do] => 30.11.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K03OyAQA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Sledujte aktuální informace o opatřeních přijatých na VŠCHT Praha [odkaz] => https://www.vscht.cz/koronavirus [detail] => [autor] => [iduzel] => 55850 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55722] => stdClass Object ( [nazev] => Návrat roušek a další opatření [datum] => 09.09.2020 [priorita] => [platne_od] => 09.09.2020 [platne_do] => 18.9.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K03OyAQA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Sledujte aktuální informace o opatřeních přijatých na VŠCHT Praha [odkaz] => https://www.vscht.cz/koronavirus [detail] => [autor] => [iduzel] => 55722 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55537] => stdClass Object ( [nazev] => Pozvanie na Študentskú vedeckú konferenciu 25. 11. 2020 v Bratislave [datum] => 24.08.2020 [priorita] => [platne_od] => 24.08.2020 [platne_do] => 1.11.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0002~~O7qwLBsA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Přihlásit se můžete do 30. 10 . 2020 [odkaz] => /files/uzel/0055537/0001~~Ky7LjjcyMDKIz0ktScxWKM7JL0vNK87OBwA.pdf [detail] => [autor] => [iduzel] => 55537 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55354] => stdClass Object ( [nazev] => 3. místo v soutěži Cena Contipro [datum] => 27.07.2020 [priorita] => [platne_od] => 27.07.2020 [platne_do] => 1.9.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~C0gsKcrMjnfOzyvJLCjKV9Aw1AQA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Obsadil Ing. Patrik Bouřa [odkaz] => [detail] =>

Čerstvý držitel inženýrského titulu a nastupující doktorand našeho ústavu Patrik Bouřa se 23. července 2020 zúčastnil finálového kola soutěže Cena Contipro pro diplomové práce z oblasti přírodních věd s tematikou biomateriálů, tkáňového inženýrství a regenerativní medicíny. Se svou prací "Preparation and characterization of structured porous biodegradable materials" se Patrik umístil na krásném 3. místě. Gratulujeme!

[autor] => [iduzel] => 55354 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55333] => stdClass Object ( [nazev] => I u nás na ústavu oslavíme sté výročí slova ROBOT [datum] => 20.07.2020 [priorita] => [platne_od] => 20.07.2020 [platne_do] => 1.11.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0004~~K8pPyi8BAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => V listopadu Jitka Čejková vydá knihu ROBOT 100 a v létě 2021 zorganizuje konferenci ALIFE [odkaz] => https://www.vscht.cz/popularizace/media/tiskove-zpravy/2020/55331?ecrof&jazyk=cs#novinka_detail [detail] => [autor] => [iduzel] => 55333 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55101] => stdClass Object ( [nazev] => Setkání s uchazeči o studijní programy CHIBIB a NANO [datum] => 01.07.2020 [priorita] => [platne_od] => 01.07.2020 [platne_do] => 1.9.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => m42raT4YU9o [obsah] => podívejte se na záznam z 19. 6. 2020 [odkaz] => [detail] => [autor] => [iduzel] => 55101 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55091] => stdClass Object ( [nazev] => [datum] => 01.07.2020 [priorita] => [platne_od] => 01.07.2020 [platne_do] => 1.11.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => 0002~~Sy6qLCktMjIwMgAA.png [ikona] => [youtube] => [obsah] => [odkaz] => http://www.cenacrytur.cz/index.php/o-soutezi/ [detail] => [autor] => [iduzel] => 55091 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [55065] => stdClass Object ( [nazev] => Páni profesoři Igor Schreiber a Pavel Hasal [datum] => 24.06.2020 [priorita] => [platne_od] => 24.06.2020 [platne_do] => 23.8.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~BcFBAQAgDALASmyIsDRrYP-ndwVNNKUtlCKCMbphbOSkR9fUUYfX-z4.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => oslavili své pětašedesátiny [odkaz] => [detail] =>

Ve středu 24.6.2020 v Carbonu pořádali (cituji) "oslavu svého šedeátipětiletého pobytu na povrchu zemském dva kmeti Igor Schreiber a Pavel Hasal". Sešla se spousta gratulantů, z řad současných i bývalých (a vzhledem k účasti vnoučat pana profesora Hasala, tak možná i budoucích) studentů a zaměstnanců ústavu a školy, přišli i hosté z Ústavu chemických procesů AV ČR. Tímto ještě jednou pánům profesorům k jejich narozeninám gratulujeme!

[autor] => [iduzel] => 55065 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54956] => stdClass Object ( [nazev] => Nový profesor [datum] => 17.06.2020 [priorita] => 1 [platne_od] => 17.06.2020 [platne_do] => 15.07.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~880vTc5IBAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => promoce [youtube] => [obsah] => Kolega Tomáš Moucha byl jmenován profesorem pro obor chemické inženýrství [odkaz] => [detail] =>

Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 17. června 2020 na návrhy vědeckých rad vysokých škol jmenovací dekrety pro 80 nových vysokoškolských profesorů. VŠCHT Praha má mezi nimi dva zástupce – Tomáš Moucha byl jmenován profesorem pro obor chemické inženýrství, Jana Pulkrabová profesorkou pro obor chemie a analýza potravin.

Rozhodnutí prezidenta republiky podléhá kontrasignaci předsedou vlády. Jmenovací dekrety předá ministr školství, mládeže a tělovýchovy.

Přehled všech nových profesorů naleznete na webu prezidenta.

 

[autor] => [iduzel] => 54956 [canonical_url] => _clone_ [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54880] => stdClass Object ( [nazev] => Výjezdní zasedání našeho ústavu 2020 [datum] => 15.06.2020 [priorita] => [platne_od] => 15.06.2020 [platne_do] => 15.07.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0003~~MzIwMgAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => proběhlo 12. - 13. 6. v Českém ráji [odkaz] => [detail] =>

Letošního výjezdního zasedání se zúčastnilo celkem 22 pedagogů z našeho ústavu. Na programu byly diskuze týkající se nejen pedagogiky (magisterský studijní program v angličtině, hodnocení pedagogického výkonu, pedagogická zátěž zaměstnanců), ale během skupinových diskuzí se probírala i témata jako podpora startu a rozvoje nových skupin, ochrana duševního vlastnictví a IP scouting, tvorba rozpočtu nebo administrativní zátěž pedagogů. Do programu se vtěsnaly i volnočasové aktivity, někdo šel na výlet na nedaleký hrad Kost, někdo hrál míčové hry a někdo prostě jen relaxoval.

VZ

VZ2

[autor] => [iduzel] => 54880 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54957] => stdClass Object ( [nazev] => Noví inženýři [datum] => 12.06.2020 [priorita] => [platne_od] => 12.06.2020 [platne_do] => 12.07.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => promoce [youtube] => [obsah] => Tento týden 13 studentů našeho ústavu obhájilo diplomové práce a složilo státní závěrečné zkoušky. Gratulujeme! [odkaz] => [detail] => [autor] => [iduzel] => 54957 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54797] => stdClass Object ( [nazev] => Výjezdní zasedání pedagogů našeho ústavu [datum] => 05.06.2020 [priorita] => [platne_od] => 05.06.2020 [platne_do] => 14.6.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => autobus [youtube] => [obsah] => se letos uskuteční 12.-13.6.2020 [odkaz] => [detail] =>

Každoročně se pedagogové našeho ústavu scházejí, aby dva dny někde za Prahou zhodnotili uplynulý rok, diskutovali, co se daří a co je potřeba zlepšovat, plánovali nové aktivity a rozdělili si všemožné úkoly. Letošní výjezdní zasedání se uskuteční 12.-13.6. v Českém ráji. Pokud máte nějaký tip, co by  tým pedagogů mohl řešit, napište  Ondrovi Kašparovi, který to celé organizuje.

2016

2017

2018

2019

[autor] => [iduzel] => 54797 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54788] => stdClass Object ( [nazev] => O 3D tisku léků na míru [datum] => 04.06.2020 [priorita] => [platne_od] => 04.06.2020 [platne_do] => 15.07.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~DcLBEQAwCAKwlQqoB9M4Qvf_tZfgYFo-tZAiFsgwMtfx2CjOoPM19z4.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Se dočtete v časopise Vesmír v článku našeho doktoranda Ing. Matěje Nováka [odkaz] => https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/2020/cislo-6/chcete-inkoustovou-laserovou-nebo-farmaceutickou.html [detail] => [autor] => [iduzel] => 54788 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54802] => stdClass Object ( [nazev] => Mikroroboti z gelu a zlata řízení světlem? [datum] => 02.06.2020 [priorita] => [platne_od] => 02.06.2020 [platne_do] => 05.07.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K0hM1s1NzAMA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Možnosti využití při tvorbě nových materiálů či manipulaci s jednotlivými buňkami jsou obrovské. [odkaz] => https://www.vscht.cz/popularizace/media/tiskove-zpravy/2020/mikroroboti-z-gelu-a-zlata-rizeni-svetlem-zadne-sci-fi-ale-realita [detail] => [autor] => [iduzel] => 54802 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54824] => stdClass Object ( [nazev] => Virtuální exkurze po laboratořích našeho ústavu [datum] => 29.05.2020 [priorita] => [platne_od] => 29.05.2020 [platne_do] => 1.11.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => sipka-dolu [youtube] => [obsah] => Vyberte si téma své bakalářské, diplomové či disertační práce [odkaz] => /files/uzel/0054824/0001~~C3M1MjAyAAA.pdf [detail] => [autor] => [iduzel] => 54824 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54833] => stdClass Object ( [nazev] => Exkurze v rámci předmětu Odborná praxe [datum] => 28.05.2020 [priorita] => [platne_od] => 28.05.2020 [platne_do] => 25.6.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~C8ivyju8MDc7UcHIwMhA18BU18hMwdDYwMLEUMEYAA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Letos se čtvrťáci podívali do Zentivy, Škodovky a Evoniku jen virtuálně [odkaz] => [detail] =>

Každoročně studenti prvního ročníku magisterského studia v rámci předmětu Odborná praxe jezdí na exkurze do různých podniků. Letos bohužel vzhledem ke COVID-19 omezením tyto exkurze proběhly pouze virtuálně. Ve dnech 25. - 27. 5. 2020 se studenti sešli na MS Teams a besedovali s našimi bývalými absolventy. V pondělí o společnosti Evonik povídal Dr. Rober Jahn, v úterý představili společnost Zentiva a centrum The Parc Dr. Jiří Dohnal, Dr. Pavel Kovačík a Dr. David Smrčka a ve středu jsme virtualně zavítali za Dr. Františkem Plátem a jeho kolegy do Emisního centra Jih společnosti Škoda.

[autor] => [iduzel] => 54833 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54624] => stdClass Object ( [nazev] => Nový objev odhalí padělaná léčiva a posune vývoj umělých tkání [datum] => 27.05.2020 [priorita] => [platne_od] => 27.05.2020 [platne_do] => 25.6.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~LY7NrYNADIRbcQFRysl9ASsx-2O0P0jQQwpAOXHMAb0KeBezfcVEuYw0mk8zc5N9tsXDEHHGkEuPUAJZWXOQDTxm7oqGqrZFaIgt-8Fkasgp0D7gMXWR7-h4lF2tJxv5eMqaMrXgqOGRlTyjPJpY_y5gM0Z5Q5-4QOL6j2GC40kpHy-Yz4mB3eTxy_bGMgQz1EU260wHxt0p6Lvy69khIcyyJb08yqoFnuui7lysi0nXDw.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => VŠCHT našla cestu, jak vyrábět biočástice o velikosti buňky. [odkaz] => https://www.vscht.cz/popularizace/media/tiskove-zpravy/2020/novy-objev-odhali-padelana-leciva-a-posune-vyvoj-umelych-tkani [detail] => [autor] => [iduzel] => 54624 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54621] => stdClass Object ( [nazev] => Staň se PhD studentem na našem ústavu [datum] => 27.05.2020 [priorita] => [platne_od] => 27.05.2020 [platne_do] => 16.6.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K8hI0c1JLSlJLUpN0c3P003Kz8_WLS7IzEsFAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Deadline pro podání přihlášek 15.6.2020 [odkaz] => https://studuj.vscht.cz/program/D401?jazyk_programu=cs [detail] => [autor] => [iduzel] => 54621 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54847] => stdClass Object ( [nazev] => Patent [datum] => 13.05.2020 [priorita] => [platne_od] => 13.05.2020 [platne_do] => 25.6.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => spendlik [youtube] => [obsah] => Týmu ze skupiny Chobotix byl udělen patent týkající se výroby kompozitních glukanových částic [odkaz] => [detail] =>

Úřad průmyslového vlastnictví udělil patent č. CZ 308357 s názvem "Způsob výroby kompozitu beta-glukanových částic s inkorporovaným, ve vodě spatně rozpustným, lečivem, farmaceuitický přípravek a jejich využití" Gabriele Ruphuy Chan, Petře Šalamúnové, Ivanovi Saloňovi, Jaroslavu Hanušovi a Františku Štěpánkovi ze skupiny Chobotix. Gratulujeme!

[autor] => [iduzel] => 54847 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54155] => stdClass Object ( [nazev] => Vstup a vycestování z Česka [datum] => 29.04.2020 [priorita] => [platne_od] => 29.04.2020 [platne_do] => 15.05.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => svet [youtube] => [obsah] => Od pondělí 27. dubna došlo k umožnění cestování přes hranice České republiky za přesně daných podmínek. [odkaz] => https://www.vscht.cz/koronavirus/vstup-a-vycestovani-z-ceska [detail] => [autor] => [iduzel] => 54155 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [54805] => stdClass Object ( [nazev] => Habilitační přednáška [datum] => 20.04.2020 [priorita] => [platne_od] => 20.04.2020 [platne_do] => 25.04.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~O9KTmpWdX3Z4YbyRgZFBfEZiEgA.png [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => V pátek 24. 4. 2020 vystoupí Ing. Jitka Čejková, Ph.D. se svou habilitační přednáškou. [odkaz] => [detail] =>

V pátek 24. dubna 2020 od 9 h vystoupí v rámci veřejné části zasedání Vědecké rady fakulty Ing. Jitka Čejková, Ph.D. s habilitační přednáškou na téma Umělý život v Čechách – včera, dnes a zítra. Veřejná část zasedání bude živě přenášena prostřednictvím platforem twitch.tv a youtube.com. Dotazy bude možné pokládat přes aplikaci sli.do - v případně vyžádání zadejte kód 90213 (u dotazu uveďte prosím své jméno a působiště), telefonicky nebo formou SMS na č. (+420) 735 523 479 po skončení přednášky.

Srdečně zveme zájemce ke sledování.

[autor] => [iduzel] => 54805 [canonical_url] => _clone_ [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [53960] => stdClass Object ( [nazev] => Informace k režimu rozvolnění na VŠ [datum] => 16.04.2020 [priorita] => [platne_od] => 16.04.2020 [platne_do] => 1.5.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => tuzka [youtube] => [obsah] => Pokud smíte vstoupit do školy, nezapomeňte vyplnit čestné prohlášení [odkaz] => [detail] =>

Přítomnost studentů závěrečných ročníků ve škole v době opatření souvisejících s COVID - 19 se řídí Výnosem rektora  č. A/V/961/14/2020

Prostřednictvím mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví (č. j. MZDR 16184/2020-1/MIN/KAN) ze dne 15. dubna 2020 byly s účinností od 20. dubna 2020 stanoveny výjimky ze zákazu osobní přítomnosti studentů na vysokých školách a zároveň byla mimořádným opatřením (č. j. MZDR 16195/2020-1/MIN/KAN) ze stejného dne a se stejnou účinností nově definována výjimka ze zákazu volného pohybu osob umožňující cestovat v rámci České republiky za účelem výuky, zkoušek nebo jiných činností na vysoké škole, pro které byly výjimky opatřením stanoveny.

Zákaz osobní přítomnosti studentů se tedy nevztahuje na individuální návštěvy knihoven a studoven za účelem příjmu nebo odevzdání studijní literatury a na osobní přítomnost studentů v závěrečném ročníku studia v těchto případech:

 • konzultace nebo zkoušení za přítomnosti nejvýše 5 osob,
 • laboratorní, experimentální nebo uměleckou práci zejména pro realizaci závěrečných prací v rámci studia v bakalářském, magisterském nebo doktorském studijním programu za přítomnosti nejvýše 5 osob,
 • klinická a praktická výuce a praxe.

Student se smí účastnit uvedených forem výuky, zkoušky nebo jiné činnosti na vysoké škole pouze při splnění následujících podmínek:

 • je bez akutních zdravotních potíží odpovídajících virovému infekčnímu onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.),
 • u vstupu do zkušební místnosti provede dezinfekci rukou,
 • nemá v daném čase nařízeno karanténní opatření,
 • poskytne písemné čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění v období předchozích dvou týdnů.

V případě, že splňujete podmínku, že můžete od 20.4. vstoupit do školy, je potřeba vyplnit a podepsat čestné prohlášení, že se u vás neprojevují a v posledních dvou týdnech neprojevily příznaky virového infekčního onemocnění. Toto prohlášení odevzdávejte na pedagogický sekretariát ústavu nebo ho stačí vhodit do schránky na sekretariátu ústavu (č. dveří 143).

[autor] => [iduzel] => 53960 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [53136] => stdClass Object ( [nazev] => Termíny podání přihlášek prodlouženy [datum] => 15.04.2020 [priorita] => [platne_od] => 16.03.2020 [platne_do] => 06.06.2020 [kategorie] => 2 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => dokument-1 [youtube] => [obsah] => V souvislosti s pandemií COVID-19 je možné podat přihlášku na PhD studium až do 15. června. [odkaz] => https://studuj.vscht.cz/nouzovy-stav [detail] =>

Lhůta pro podání on-line přihlášky byla prodloužena následovně:

 • bakalářské studium 15. dubna(původní termín 31. března)
 • magisterské studium 15. května(původní termín 15. dubna)
 • doktorské studium 15. června (původní termín 15. dubna)

Součástí podávané přihlášky na VŠCHT Praha je potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře.

Vzhledem k okolnostem je možné do elektronické přihlášky v řádném termínu místo potvrzení samotného vložit soubor s čestným prohlášením.

Samotné potvrzení o zdravotní způsobilosti od lékaře bude nutné doložit nejpozději v den zápisu do studia (zápisy probíhají v létě, přesný termín bude všem přijatým včas oznámen).

Text prohlášení pro vložení do elektronické přihlášky:

„Prohlašuji, že s ohledem na aktuální situaci v Česku (karanténa) dodám Zdravotní způsobilost ke studiu nejpozději v den zápisu do studia“.


Upozorňujeme, že další termíny procesu přijímacího řízení  (jako např. zveřejnění předběžných výsledků, dodání maturitního vysvědčení, konečné zveřejnění výsledků) mohou být upraveny v závislosti na vývoji situace v Česku.

Jiné nejasnosti a problémy

Pokud máte jakékoli jiné problémy s podáním přihlášky či dostupností potřebných dokumentů, ozvěte se nám co nejdříve (s předstihem před uzávěrkou podání přihlášek) na e-mail ped@vscht.cz

 


[autor] => [iduzel] => 53136 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [53812] => stdClass Object ( [nazev] => Jak sterilizovat FFP3 respirátory [datum] => 07.04.2020 [priorita] => [platne_od] => 07.04.2020 [platne_do] => 06.06.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~y83MLsoHAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => vymysleli naši kolegové Ivan Řehoř a Marek Šoltys [odkaz] => https://www.vscht.cz/popularizace/media/tiskove-zpravy/2020/vedci-z-vscht-pripravili-navod-jak-sterilizovat-ffp3-respiratory [detail] => [autor] => [iduzel] => 53812 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [53604] => stdClass Object ( [nazev] => Letní semestr [datum] => 25.03.2020 [priorita] => [platne_od] => 25.03.2020 [platne_do] => 20.4.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => [obrazek_velky] => [ikona] => zamek [youtube] => [obsah] => Prorektor pro pedagogiku doc. Dr. Ing. Milan Jahoda nastínil možný scénář pro zbytek tohoto semestru [odkaz] => [detail] =>

Prorektor pro pedagogiku doc. Dr. Ing. Milan Jahoda informoval o současném stavu a možném vývoji výuky v době mimořádného opatření.

 • Na VŠCHT pokračuje výuka dle plánu (s výjimkou 11. – 13. 3., kdy výuka odpadla). Z kontaktní formy přecházíme na formu distanční. Vznikla a stále se doplňuje webová stránka „Distanční výuka na VŠCHT“ (https://www.vscht.cz/studium/distancni-vyuka), kde jsou potřebné informace jak pro pedagogy, tak pro studenty. Doporučované systémy jsou: e-learning, MS Teams a MS Stream.
 • Lze očekávat, že distanční výuka bude až do začátku zkouškového období, které začíná 25. 5. 2020. Pokud bude naplněn očekávaný scénář, zkouškové období již bude probíhat v kontaktní formě. V současné době lze provádět kontrolu studia a zkoušky (mimo SZZ) distanční formou. Je nutné, aby studenti byli připraveni k vykonání zkoušky, dostali studijní materiály a měli možnost konzultovat probíranou látku. Je možné, že z důvodu distanční výuky dojde ke změně hodnocení u jednotlivých předmětů.
 • Semestrální testy lze psát distančně (za předpokladu česného jednání studentů), lze je nahradit zkouškovou písemkou (zde je nutné brát ohled na časovou zátěž studentů ve zkouškovém období s ohledem na ostatní předměty), nebo bodovanou soustavou domácích úkolů.
 • Laboratorní výuka je nejvíce postižená mimořádným opatřením. Zde doporučuji (rozhodnutí a odpovědnost je na garantech laboratoří), aby studenti splnili minimálně 50 % z požadované časové zátěže, u laboratoří z Obecné a anorganické chemie 80 %. Teoreticky lze laboratorní výuku ještě dohnat v blokové podobě poslední týden v srpnu a první dva týdny v září.
 • Bakalářské a diplomové práce nelze zatím provádět v laboratořích. Naší snahou je získat povolení práce v laboratořích ve formě individuální výuky od poloviny dubna. Navrhujeme posunutí odevzdání závěrečných prací o jeden týden v červnovém termínu a možnost druhého termínu odevzdání BP a DP na začátku srpna.
 • Státní závěrečné zkoušky - první termín SZZ zatím zůstává beze změny, je v diskusi posunutí o týden. Bude zaveden druhý termín pro magisterské studium společně s druhým termínem SZZ v bakalářském studiu. Termíny se ale mohou  změnit z důvodu prodloužení mimořádného opatření. Ministerstvo zvažuje možnost distanční formy SZZ.
 • Přijímání uchazečů o studium probíhá v nezměněné formě. Přihlášky jsou elektronicky. Pro bakalářské studium je maturita nutnou podmínkou pro zápis do studia, ale hodnocení maturity se nezapočítává do stanovení pořadí uchazečů.

Snahou VŠ je neprodlužovat akademický rok s ohledem na celkovou dobu studia a povinností platit poplatek za překročení maximální doby studia.

[autor] => [iduzel] => 53604 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [53058] => stdClass Object ( [nazev] => Informace pro studenty [datum] => 10.03.2020 [priorita] => [platne_od] => 10.03.2020 [platne_do] => 20.4.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~K8gvzilNzkgsyks0MFHQMNIEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Od 11. března do odvolání se ruší veškerá forma kontaktní výuky studentů všech stupňů studia [odkaz] => [detail] =>

Vážené studentky, vážení studenti,

Pro výuku předmětů zajišťovaných Ústavem chemického inženýrství včetně laboratoří platí stejný režim jako pro celou VŠCHT Praha, tedy:
• Od 11. března do odvolání se ruší veškerá forma kontaktní výuky studentů všech stupňů studia.
• Možné jsou elektronické formy výuky za využití prostředků jako je E-learning, Skype, YouTube, apod.
O konkrétních řešeních bezkontaktních forem výuky, tam kde je to vzhledem k charakteru výuky praktické, budou své studijní skupiny informovat jednotliví pedagogové.
Sledujte prosím školní e-mail a aktuální informace na https://www.vscht.cz/koronavirus
[autor] => František Štěpánek [iduzel] => 53058 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [53000] => stdClass Object ( [nazev] => Ceny Wernera von Siemense [datum] => 06.03.2020 [priorita] => [platne_od] => 06.03.2020 [platne_do] => 25.6.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0002~~S8svyQcA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Nejlepší pedagog: Prof. Ing. František Štěpánek, Ph.D., diplomová práce (2.místo): Ing. Martin Balouch [odkaz] => [detail] =>

Hlavní rolí pedagoga je dnes pomáhat studentům orientovat se v záplavě informací

 

play

Cenu Wernera von Siemense 2019 v kategorii Ocenění pedagogické praxe získal Prof. Ing. František Štěpánek, Ph.D. z Vysoké školy chemicko-technologické v Praze.
Profesor František Štěpánek dlouhodobě podporuje spolupráci svého oboru s obory příbuznými, věnuje se i studentům z jiných škol, např. zaměřených na farmacii. Propojuje akademický svět se světem renomovaných firem a korporací, řada jeho studentů působí ve vývojových odděleních nadnárodních společností, které se specializují na oblast biomedicíny, farmacie a agrochemie. Profesor Štěpánek pomáhá studentům rozvíjet a upevnit tzv. inženýrský způsob myšlení, který je nezbytný pro řešení vědeckých a technických úkolů. Studenti vysoce oceňují nejen mimořádně rozsáhlé a hluboké znalosti profesora Štěpánka, ale i jeho empatii, lidský přístup a manažerské dovednosti.
Je zakladatelem a vedoucím Laboratoře chemické robotiky (LCHR), která byla otevřena na VŠCHT v Praze v červnu 2008 a kterou do dnešního dnes prošly desítky Ph.D. studentů i studentů bakalářského a magisterského studia, včetně několika post-doktorských výzkumných pracovníků. Profesor Štěpánek byl rovněž školitelem Martina Baloucha, který letos obsadil 2. místo v kategorii Nejlepší diplomová práce. Současnou rolí pedagoga je, podle profesora Štěpánka, pomoci studentům se orientovat v záplavě dostupných informací, držet směr a netěkat a umět si pokládat ty správné otázky. „Práce pedagoga mi dala spoustu radosti a uspokojení z úspěchů mých absolventů a hlavně mnoho přátelství, zejména s absolventy doktorského studia,“ říká profesor Štěpánek.
Profesor František Štěpánek vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, kde rovněž absolvoval doktorské studium – současně také na Univerzitě Pierra a Marie Curieových v Paříži. Po dvouletém post-doktorském pobytu na Unilever R&D v Port Sunlight pokračoval ve výzkumné i pedagogické práci na Imperial College v Londýně. Do Prahy a na svou alma mater se vrátil v roce 2008, aby zde založil Laboratoř chemické robotiky (LCHR), v jejímž čele stojí dodnes. Profesor František Štěpánek je autorem více než 140 odborných publikací a držitelem několika významných ocenění za vědeckou práci.
Laboratoř chemické robotiky je vybavena špičkovými přístroji a probíhá v ní multidisciplinární výzkum týkající se vývoje tzv. chemických robotů, tj. syntetických mikročástic, které mají strukturu a funkci inspirovanou jednobuněčnými organismy. Mají například schopnost řízeného vylučování molekul přes polopropustnou membránu, autonomního pohybu v prostředí a disponují systémem vnitřních kompartmentů, v nichž mohou probíhat chemické reakce.


Proč jste se rozhodl pro pedagogickou dráhu?
Chtěl jsem kombinovat výzkum podle mé volby, spolupráci s praxí a výchovu talentů. Vysoká škola mi pro to přišla jako nejlepší zázemí.


Co vám při učení přináší největší radost?
Vidět postupný přerod studentů z čerstvých maturantů až do profesionálů schopných vzít na sebe a samostatně řídit složité výzkumné nebo aplikované projekty. Mít šanci inspirovat studenty a otevírat jim možnosti profesního uplatnění.


Je učit dneska těžší nebo jiné, než to bylo dřív?
Myslím, že v minulosti bylo učení zejména o předávání informací a faktů. Dnes je dostupnost informací taková, že rolí pedagoga je spíše pomoci studentům se v té záplavě orientovat, držet směr a netěkat, umět si pokládat ty správné otázky. Možná je dnes těžší studenty zaujmout a udržet pozornost v konkurenci všech vjemů z on-line světa.

Co se Vám na současných studentech líbí, případně nelíbí?
Líbí se mi, co všechno jsou schopni samostatně zorganizovat a zařídit, jak se umí propojovat navzájem a pracovat v týmech, nebojí se jít do složitých témat. Velmi se mi líbí, že chtějí mít jasno o smyslu toho, co dělají, chtějí vědět, že mění svět k lepšímu. Také se mi líbí pestrost osobností a pohledů na svět, které studenti přinášejí.


Co byste doporučil těm, kdo zvažují kariéru pedagoga?
Určitě si vyzkoušet i jinou práci, aby měli porovnání. V rámci pedagogické práce pak mít co nejpestřejší skladbu různých typů výuky a nespadnout do rutiny. A neustále si uvědomovat, že cokoli uděláme nebo řekneme, je vnímáno skupinou mladých lidí, které tím formujeme, a že bychom jim měli jít příkladem.


Co nejcennějšího Vám práce pedagoga dala?
Dala mi spoustu radosti a uspokojení z úspěchů mých absolventů a hlavně mnoho přátelství, zejména s absolventy doktorského studia.

Dostat lék přesně do místa určení a nepoškodit okolí

Druhé místo v Ceně Wernera von Siemense 2019 za nejlepší diplomovou práci získal Ing. Martin Balouch z Fakulty chemicko-inženýrské Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Ocenění získal za práci s názvem „Příprava, struktura a chování systémů nanočástic zapouzdřených v lipidických membránách“.

Práce Martina Baloucha řeší problém, jak udržet v liposomech – nosičích léčiv připravených z lipidů – požadovanou účinnou látku nebo její větší množství. Liposomy se využívají k tomu, aby dopravily léčivou látku na místo určení, například do nádoru nebo ložiska zánětu, a přitom po cestě nepoškodily zdravé tkáně. Takto však liposomy fungují jenom pro několik léčivých látek, poněvadž mnoho látek se v liposomu špatně drží nebo je jí tam tak málo, že to pro účinek na nádory nestačí. V rámci diplomové práce byl připraven nanomateriál, který může pro některé látky liposomy vylepšit. Léčivo se nejdříve nachytá na povrch částice s velkým povrchem, která se později i se vším takto navázaným léčivem uzavře do liposomu, kde je chráněna stejnou bariérou jako v případě liposomů. Toto může být výhodné pro málo rozpustné látky, kterých se dokáže nachytat na povrch částice mnohem více, než se jich může rozpustit a uzavřít do samotného liposomu.

„Cílem práce byla příprava nosičů léčiv, takže hlavní využití se nalézá ve farmaceutickém průmyslu při léčbě zákeřných nemocí, pro které nasazení léčiv do celého těla nebo krevního oběhu může způsobovat závažné problémy,“ vysvětluje Martin Balouch. „Je ale třeba přiznat, že práce je ještě hodně daleko od přípravy komerčně využitelných nosičů; dosud ještě neproběhlo ani testování na buněčných kulturách a také látky použité v rámci práce byly jenom barviva a ne léčiva,“ dodává.

„Při práci mě nejvíc bavilo hledání synergie mezi teorií a experimentem, nastavování takových podmínek, aby byl experiment co nejlépe vyřešitelný i teoreticky, a naopak hledání výpočetních modelů takových, které co nejlépe obsáhnou mnou zkoumané problémy a přinesou užitek mé experimentální práci,“ svěřuje se Martin Balouch.

Odevzdáním diplomové práce ale výzkum v tomto směru rozhodně nekončí, i když Martin sám se hodlá více zaměřit na výpočetní techniky v oblasti transmembránového přenosu látek, který hraje klíčovou roli ve využití liposomů, a to v rámci postgraduálního studia. Bude pokračovat u svého školitele, profesora Štěpánka, který letos zvítězil v kategorii „Ocenění pedagogické praxe“. V jeho šlépějích ale budou pokračovat noví studenti, kteří si zvolili podobné téma, a Martin Balouch jim bude pomáhat již v roli konzultanta.

Láska k chemii, která roste a sílí

Martina Baloucha bavila chemie i na střední škole a věnoval se jí i v rámci mimoškolních aktivit – účastnil se chemické olympiády, semináře KSICHT a dalších. V tomto oboru vždy viděl smysl a motivovali ho i přátelé, kteří zvolili stejnou cestu. Volba Vysoké školy chemicko-technologické tedy pro něj byla zcela přirozená. Po třech letech studia se rozhodl specializovat na chemické inženýrství, poněvadž, jak sám říká, nadšení pro často velmi teoretické koncepty ho opustilo, a rozhodl se vydat cestou, kterou považoval za nejbližší praktickému využití.

„Chemické inženýrství si za dobu své existence vybudovalo úžasnou schopnost – na základě relativně jednoduchých postupů analyzovat i zdánlivě velmi složité systémy a zároveň zná možnosti jejich uplatnění v praxi. Proto mě nejvíc baví. Zajímá mě hledání právě takových problémů, kterým může chemicko-inženýrský přístup pomoci k řešení reálných zadání, např. hledání lepších farmaceutických formulací,“ upřesňuje Martin Balouch.

Martin se ale i nadále angažuje v popularizaci chemie a příbuzných oborů středoškolákům. Psal a píše chemickou olympiádu, organizuje seminář KSICHT a je spoluzakladatelem soutěže Chemiklání.

Nejlepší studenti, mladí vědci a pedagogové získali Ceny Wernera von Siemense

Nejlepší pedagogický pracovník: Prof. Ing. František Štěpánek, Ph.D

Nejlepší diplomová práce, 2. místo: Ing. Martin Balouch

siemens-vscht-praha


Zdroj:
Siemens, s.r.o., Communications
https://twitter.com/SiemensCzech
http://www.facebook.com/SiemensCzech


Siemens Česká republika
Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými více než 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens zahrnuje produkty a řešení pro oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci ve zpracovatelském a výrobním průmyslu. Odděleně vedené společnosti Siemens Mobility a Siemens Healthineers působí na trhu kolejové dopravy a zdravotnických technologií. Český Siemens je průkopníkem v oblasti průmyslové digitalizace, automatizace a inteligentní infrastruktury, v jejichž rámci přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz


Koncern Siemens AG
Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Siemens působí po celém světě a zaměřuje se na oblast výroby a distribuce elektrické energie, inteligentní infrastrukturu budov, distribuované energetické systémy a automatizaci a digitalizaci v zpracovatelském a výrobním průmyslu. Prostřednictvím odděleně vedené společnosti Siemens Mobility, která je předním dodavatelem řešení pro kolejovou a silniční dopravu, Siemens určuje trendy na trhu osobní a nákladní dopravy. V rámci majoritního podílu ve veřejně obchodovaných firmách Siemens Healthineers AG a Siemens Gamesa Renewable Energy je Siemens předním světovým dodavatelem zdravotnických technologií a medicínských digitálních služeb, stejně jako ekologicky šetrných řešení pro výrobu větrné energie na pevnině i na moři. Ve fiskálním roce 2019, který skončil 30. září 2019, dosáhl Siemens tržeb ve výši 86,8 miliard EUR a čistého příjmu ve výši 5,6 miliard EUR. Na konci září 2019 měla společnost po celém světě zhruba 385 000 zaměstnanců. Více informací naleznete na http://www.siemens.com

[autor] => [iduzel] => 53000 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [52545] => stdClass Object ( [nazev] => Studuj u nás! [datum] => 13.02.2020 [priorita] => [platne_od] => 13.02.2020 [platne_do] => 11.5.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~y8xLSa2oBAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Nabízíme bakalářské, magisterské i doktorské studijní programy [odkaz] => [detail] =>

Bakalářské studium

Navazující magisterské studium

Doktorské studium

Informace o všech studijních programech a přijímacím řízení na VŠCHT Praha najdete na webu studuj.vscht.cz.

[autor] => [iduzel] => 52545 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [52546] => stdClass Object ( [nazev] => Doba chemická - Focus VM [datum] => 11.02.2020 [priorita] => [platne_od] => 11.02.2020 [platne_do] => 05.03.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~y80vSixLTQYA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Prof. Štěpánek byl hostem v pořadu Václava Moravce, tentokrát na domovské půdě VŠCHT Praha. [odkaz] => https://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/220411030530002-doba-chemicka [detail] => [autor] => [iduzel] => 52546 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [52983] => stdClass Object ( [nazev] => Mikrokonference na Ústavu chemického inženýrství [datum] => 22.01.2020 [priorita] => [platne_od] => 22.01.2020 [platne_do] => 15.03.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0002~~SzYwKQ4prvDKCkl2d3RU0DDSBAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Studenti obhajovali své projekty za přítomnosti průmyslových partnerů. [odkaz] => [detail] =>

Ve středu 22. 1. 2020 se v posluchárně BI konal formou mikrokonference již 15. ročník závěrečných obhajob procesních projektů. Každoročně se jedná o jedinečnou událost, kde se při hodnocení projektů a následné diskusi setkávají zástupci průmyslové sféry, současní a bývalí pracovníci fakulty a studenti posledního ročníku studia oboru Chemické inženýrství a bioinženýrství. Akci pořádá garant předmětu doc. Ing. František Rejl, Ph.D. spolu se svými kolegy, kterými jsou Dr. Lukáš Valenz a Dr. Jan Haidl. Letos nás navštívili zástupci firem Synthos a.s., Unipetrol RPA s.r.o., Lovochemie a.s., Spolana a.s., Katko s.r.o., Zentiva k.s., Casale Project a.s., Bryan Research & Engineering, Solex Thermal Science, Contipro a.s. a Asahi Beer.

[autor] => [iduzel] => 52983 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [51435] => stdClass Object ( [nazev] => Ceny The Parc 2019 [datum] => 16.01.2020 [priorita] => [platne_od] => 16.01.2020 [platne_do] => 29.02.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~cwl2jrc0NDAGAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Vojta Klimša - Expert Choice Award, Denisa Lizoňová - Student Choice Award [odkaz] => [detail] =>

Ve čtvrtek 16. 1. 2020 v Zentivě proběhlo slavnostní předávání každoročních cen The Parc Awards. Oceněni byli dva studenti zapojení do výzkumu v Centru aplikovaného farmaceutického výzkumu (The Parc - Pharmaceutical Applied Research Center). Dvě ceny získali naši dva studenti! Vojta Klimša obdržel Expert Choice Award za práci "High throughput screening of spray dried formulations“ a Denisa  Lizoňová získala Student Choice Award za práci „Modified liposomes for targeted drug delivery“. Oběma gratulujeme!

Foto ©David Smrčka

[autor] => [iduzel] => 51435 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [51275] => stdClass Object ( [nazev] => Pozvánka na obhajoby procesních projektů [datum] => 08.01.2020 [priorita] => [platne_od] => 08.01.2020 [platne_do] => 23.1.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~KyjKz0rNLqkEAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Středa 22. 1. 2020, 13:30, posluchárna BI [odkaz] => [detail] =>

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

dovolte, abychom vás pozvali na letošní obhajoby Procesních projektů, které se budou konat ve středu 22. 1. 2020 od 13:30 h v posluchárně BI. Studenti zde budou prezentovat výsledky své práce formou 15-minutových prezentací, po kterých bude následovat stejně dlouhá diskuse.

Budeme rádi, pokud se zúčastníte i tradiční diskuse týkající se výuky tohoto předmětu a spolupráce průmyslu s VŠCHT, která se bude konat po skončení obhajob, přibližně od 17:00 h v posluchárně B03.

Na obhajoby jsou rovněž pozváni zástupci 15 firem dříve či nyní spolupracujících na výuce.

Jonáš F. Rejl (a Lukáš Valenz a Honza Haidl)

[autor] => [iduzel] => 51275 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [50999] => stdClass Object ( [nazev] => Dny otevřených dveří 24. a 25. 1. 2020 [datum] => 06.01.2020 [priorita] => [platne_od] => 05.01.2020 [platne_do] => 26.1.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~S8lPUUityC4tqkoFAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Zveme všechny (nejen zájemce o studium) na dny otevřených dveří [odkaz] => https://www.vscht.cz/spoluprace/skoly/pro-verejnost/dod [detail] =>

Z

[autor] => [iduzel] => 50999 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [51001] => stdClass Object ( [nazev] => Pozvánka na přednášku [datum] => 05.01.2020 [priorita] => [platne_od] => 05.01.2020 [platne_do] => 09.01.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0003~~K06sTMxNBAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Hiroki Sayama: "Swarm Chemistry: A Decade-Long Quest to Emergent Creativity in Artificial Nature" 8.1.2020 v AI [odkaz] => [detail] => [autor] => [iduzel] => 51001 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [50963] => stdClass Object ( [nazev] => Ústav chemického inženýrství v novém! [datum] => 03.01.2020 [priorita] => [platne_od] => 03.01.2020 [platne_do] => 1.2.2020 [kategorie] => 1 [obrazek] => 0001~~Ky5JLUjMS80GAA.jpg [obrazek_velky] => [ikona] => [youtube] => [obsah] => Nový rok, nový vedoucí ústavu a nové stránky! [odkaz] => [detail] => [autor] => [iduzel] => 50963 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinka [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) ) [iduzel] => 50962 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => /novinky [sablona] => stdClass Object ( [class] => novinky [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) ) [50975] => stdClass Object ( [obsah] => [poduzel] => stdClass Object ( [50974] => stdClass Object ( [nadpis] => [popis] => [platne_od] => 05.01.2020 [platne_do] => [odkaz] => [text_odkazu] => [obrazek_pozadi] => 0001~~Cwt29giJT8svyU9KzMtOjDcwNVTIL0qtAgA.jpg [barva_textu] => cerna [iduzel] => 50974 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => slider [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [52159] => stdClass Object ( [nadpis] => [popis] => [platne_od] => [platne_do] => [odkaz] => [text_odkazu] => [obrazek_pozadi] => 0001~~y0lMyi9KLMkvik9KTEs0MQYA.jpg [barva_textu] => [iduzel] => 52159 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => slider [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [52160] => stdClass Object ( [nadpis] => [popis] => [platne_od] => [platne_do] => [odkaz] => [text_odkazu] => [obrazek_pozadi] => 0001~~Cwt29giJT8svyU9KzMtOjDcwNFXIL0qtAgA.jpg [barva_textu] => [iduzel] => 52160 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => slider [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) [52161] => stdClass Object ( [nadpis] => [popis] => [platne_od] => [platne_do] => [odkaz] => [text_odkazu] => [obrazek_pozadi] => 0001~~Cwt29giJT8svyU9KzMtOjDcwtFTIL0qtAgA.jpg [barva_textu] => [iduzel] => 52161 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => slider [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) ) [iduzel] => 50975 [canonical_url] => [skupina_www] => Array ( ) [url] => [sablona] => stdClass Object ( [class] => slider [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 0 ) ) ) [sablona] => stdClass Object ( [class] => stranka_novinky [html] => [css] => [js] => [autonomni] => 1 ) [api_suffix] => )

Bezpečnost práce

Všichni zaměstnanci našeho ústavu podstupují pravidelná školení bezpečnosti práce včetně mimořádných.

×


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Oddělení komunikace, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi